Strona główna Kultura Zametkowany rock

Zametkowany rock

883
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Niedzielny wieczór w Pubie Pełna Qlturka spędzić można było przy dźwiękach muzyki granej na żywo. Jako pierwszy na scenie pojawił się Skowyt. Oprócz dynamicznej muzyki wykrzyczeli swój przekaz, który może być nie do przyjęcia przez fanów języka poprawności politycznej.

Ługi (śpiew), Majkel (gitara), Sikor (gitara basowa) oraz Janek (perkusja) zaprezentowali czternaście utworów, wśród których znalazły się między innymi „Pokój chatom, wojna pałacom”, „La Puta Grande”, „Miasto Warszawa”, Rób rewolucję”, „Zło złem zwyciężaj” oraz „Ona jest nazi”.

Gwiazdą wieczoru była jednak Metka, która kontynuuje trasę koncertową promującą nową płytę. Po raz czwarty mogłem w Sochaczewie posłuchać tego zespołu, którego muzyka, to konglomerat dźwięków spod znaku ska, punk, reggae oraz rocka. Zespół na scenie zachowuje się bardzo swobodnie i z łatwością nawiązuje kontakt z publicznością. Ich energetyczne kawałki pozytywnie wpływają na słuchających i pobudzają ich do radosnej zabawy.

Artur „Prezes” Grzenda (gitara basowa), Krzysiek „Kowal” Kowalczyk (vocal i gitara), Michał „Majkel” Kurowski (gitara), Paweł „Padre” Stasiak (perkusja) oraz Arek Denkiewicz (trąbka) w Sochaczewie zagrali: „Powiedz”, „Złudzenie”, „Tramwaj 33”, „Darwiś”, „Miasto już śpi”, „Out of time”, „Miasto na W”, „Calypso” oraz kultowe „Tango”.

Tomasz Ertman