Strona główna Wyszogród Wybudują w mieście boisko „Orlik”

Wybudują w mieście boisko „Orlik”

964
0
PODZIEL SIĘ
Długo oczekiwana inwestycja w końcu zostanie zrealizowana, a będzie nią boisko sportowe typu Orlik 2012. Informacja ta najbardziej cieszy pasjonatów piłki nożnej oraz dzieci i młodzież. Wyszogrodzianie już dawno mieli obiecany ten obiekt.
 Zaplanowana inwestycja zlokalizowana będzie przy Hali Sportowej na terenie Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Wyszogrodzie. W zakresie inwestycji jest budowa boiska piłkarskiego z nawierzchnią syntetyczną o wymiarach pola gry 26 na 52 metry, montaż piłko-chwytów o wysokości 6 metrów, ogrodzenie i drenaż boiska, a także montaż masztów oświetleniowych. Szacunkowy koszt inwestycji to około 650 tysięcy złotych. Wkład własny gminy będzie obejmował część gruntu działki o powierzchni około 5 tysięcy metrów kw., która na cel inwestycyjny została przekazana w drodze darowizny.
Gmina i Miasto Wyszogród wybuduje boisko w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Płocku. Dodatkowo w ramach tej inwestycji wprowadzona będzie nowa organizacja ruchu na terenie Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego. Ma to związek ze zwróceniem uwagi i wymuszeniem na przywożących dzieci do szkoły bezpiecznych zachowań. W okolicach szkoły planowana jest też budowa nowych miejsc parkingowych i postojowych, w związku z wprowadzeniem nowej organizacji ruchu.
Rada Gminy i Miasta w Wyszogrodzie – przy stuprocentowym poparciu – na poprzedniej sesji podjęła już uchwałę intencyjną w tej sprawie i prace nad częścią prawno-formalną nabrały tempa.
Modernizacja boiska sportowego rozpoczęła już swój bieg i wszystkie ,,znaki na ziemi i niebie” wskazują, że już niebawem będzie długo wyczekiwany szczęśliwy finał. Pozostaje już tylko czekać na pierwszy gwizdek na nowym boisku – mówi Anna Kossakowska, sekretarz Gminy i Miasta Wyszogród.
Nowy obiekt, jak dodaje, będzie wykorzystywany w czasie godzin lekcyjnych przez uczniów wszystkich szkół. Natomiast w godzinach popołudniowych i wieczornych ma być ogólnie dostępny dla wszystkich.
BN
Fot. Bogumiła Nowak
Podpis. Radni jednogłośnie poparli budowę Orlika