Strona główna Kultura Wiosenny festiwal fletów

Wiosenny festiwal fletów

1279
0
PODZIEL SIĘ
12 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej zakończył się XVI Ogólnopolski Wiosenny Festiwal Fletowy. Sześcioosobowe jury pod przewodnictwem prof. Elżbiety Gajewskiej-Gadziny z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie przez trzy dni przesłuchało ok. 150 młodych flecistów.
W tegorocznym festiwalu wzięli udział uczniowie z najdalszych zakątków kraju, od Wrocławia po Białystok i od Gdańska po Opole. Uczestników podzielono na sześć grup wiekowych, by dziecka grającego na flecie dwa lata nie porównywać z uczniami kończącymi muzyczną edukację.
W gronie laureatów znalazło się czworo uczniów sochaczewskiej szkoły. W grupie zerowej wyróżnienie I stopnia odebrała Agata Gralec – uczennica Joanny Przewoźniczuk, w grupie II także wyróżnienie I stopnia trafiło do Adama Rutkowskiego – ucznia Pawła Leszczyńskiego.
W kolejnej grupie III nagrodę przyznano Katarzynie Bury, a w grupie IV wyróżnienie II stopnia Agacie Krasuckiej. Obydwie kształcą się u Pawła Leszczyńskiego. Grand Prix festiwalu odebrała Marianna Żołnacz z Warszawy. Najwięcej nagród i wyróżnień zebrali uczniowie dwóch stołecznych Zespołów Państwowych Szkół Muzycznych oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.
Dodajmy, że szkoła przygotowuje się do kolejnego wydarzenia, VI Festiwalu Muzyki Akordeonowej „Harmonia Espressiva” im. prof. Jerzego Jurka, który odbędzie się w dniach 24-25 maja. Pierwszy festiwalowy dzień zakończy koncert organizowany w ramach Sochaczewskich Spotkań z Chopinem. O 19.00 w sali balowej hotelu Chopin Spa&Wellness wystąpi grupa Atom Accordion Quintet.
opr. atu
Fot.: UM Sochaczew