Strona główna Wyszogród UTALENTOWANI ZASKOCZYLI WSZYSTKICH

UTALENTOWANI ZASKOCZYLI WSZYSTKICH

905
0
PODZIEL SIĘ

Takiego wachlarza talentów w Wyszogrodzie nie spodziewano się w tym roku. Choć startowało mniej uczestników niż w poprzedniej edycji, to jednak poziom był dużo wyższy niż przed rokiem. Szkolny konkurs „Mam talent” organizowany jest przez samorząd uczniowski Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego i jest to jedna z największych imprez promujących uzdolnioną młodzież w Wyszogrodzie.

– To sama młodzież narzuca sobie poziom, i to, co chce pokazać. W tym roku startowało 15 wykonawców. Prawdziwą furorę wywołał duet Gabrieli Sikory i Mateusza Kiełbasy, którzy odtańczyli słynny taniec z filmu „Dirty dance”. Dostali owacje na stojąco. A co w tym najistotniejsze, oni są całkowitymi amatorami i samorodnymi talentami. Nie uczą się nigdzie tańca, nigdy nie byli też na żadnym kursie tanecznym. To tylko wielcy pasjonaci – mówi Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego.

Tancerze i tamburmajor

W konkursie „Mam talent” może wystąpić prawie każdy uczeń. Jedynym miernikiem jest prezentacja własnych umiejętności. Udział w rywalizacji biorą osoby indywidualne oraz  grupy z Zespołu Szkół i gimnazjaliści. Młodzież prezentuje swe talenty taneczne, muzyczne, plastyczne, aktorskie i sportowe.
W tym roku uczestników konkursu oceniali: Małgorzata Struzik – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku oraz członkini Zespołu Pieśni Ludowych „Starościanki”, Dorota Gwiazdowska – saksofonistka, członkini zespołu disco polo MIG, Rafał Karbowiak – założyciel Szkoły Tańca „Pasjonat”, tancerz klasy S oraz Zdzisław Wiśniewski – artysta ludowy.
Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: „śpiew” oraz „inne talenty”, również z podziałem na dwie kategorie – uczniów zespołu szkół i szkoły gimnazjalne.
Wśród gimnazjalistów w kategorii „inne talenty” najlepsza była Julita Drzewiecka z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie.
– Oczarowała nas wszystkim jako tamburmajor, czyli dyrygent orkiestry dętej. Była ubrana w galowy mundur i machała batutą z ogromnym wdziękiem – stwierdziła dyrektor Misiakowska.
Drugie miejsce przypadło Joannie Fabianowicz, Tomaszowi Kosiackiemu i Aleksandrze Popiołek z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie. Natomiast trzecie Bartoszowi Kowalskiemu, Kamilowi Stachowiczowi i Patrykowi Górnickiemu z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Naruszewie. Tu nagrodzono występy kabaretowe.

Laury dla najlepszych

W kategorii śpiewu najlepsza była Magdalena Kazimierczak z Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie, przed Aleksandrą Piotrkowską, Aleksandrą Kątniak i Grzegorzem Kryjakiem z Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą.
W grupie  Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie w „innych talentach” triumfowali tancerze – Gabriela Sikora i Mateusz Kiełbasa. Bardzo wysoko ocenił ich możliwości tancerz Rafał Karbowiak, jeden z jurorów. Na drugim miejscu były Wiktoria Sidor i Klaudia Pojedynek, a na trzecim Wiktoria Wróblewska.
Natomiast w kategorii śpiewu zwyciężyło trio – Wiktoria Kopka, Justyna Stalczewska i Mateusz Olszewski. Na drugim miejscu byli Karol Pisarski i Damian Górecki, a na trzecim Natalia Fabisiak.
Fundatorami nagród była Małgorzata Struzik oraz Elżbieta Pydyniak, przewodnicząca Rady Rodziców. Przy okazji konkursu „Mam talent” uczniowie wystosowali podziękowania do zarządu powiatu za ufundowanie Stypendium Starosty Płockiego pod hasłem „Stypendium Twoją Szansą”. W tym roku trafiło ono aż do 163 uczniów Zespołu Szkół. Stypendium przyznawane jest za najlepsze wyniki w nauce. Wynosi ono w zależności od średniej (już od 3,5 wzwyż) – od 150 do 400 złotych.
Poza konkursem, jako goście wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej z Małej Wsi ze swoim teatrzykiem oraz ubiegłoroczni laureaci – Magdalena Sołtysiak i Mikołaj Kafliński. Za rok kolejna edycja konkursu na największe, szkolne talenty.

Bogumiła Nowak
Fot. ZS Wyszogród