Strona główna Teresin Teresin przyjmuje „Kopertę życia”

Teresin przyjmuje „Kopertę życia”

840
0
PODZIEL SIĘ
Od czerwca Gmina Teresin oficjalnie włączy się w ogólnopolską akcję społeczną „Koperta życia”. Jej zasadniczym celem jest usprawnienie pracy zespołów ratownictwa medycznego i przyspieszenie diagnostyki pacjentów.
„Koperta życia” to akcja, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.
Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel.
Co ciekawe, pakiet z takimi informacjami ma być przechowywany w… lodówce. Dlaczego tam?
Bo jest to urządzenie praktyczne obecne w każdym domu. Ratownikom medycznym łatwiej jest ją zlokalizować niż np. szufladę – mówią organizatorzy akcji. Na lodówkę należy nakleić specjalną naklejkę z informacją, która sygnalizuje, że chory korzysta z „Koperty życia”.
Wkrótce w Urzędzie Gminy Teresin, w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz niemal we wszystkich przychodniach funkcjonujących na terenie gminy, będzie można odebrać zestawy „Kopert życia” wraz naklejkami lub magnesami informacyjnymi na lodówkę.
Jak się dowiedzieliśmy, oficjalne rozpoczęcie akcji w gminie Teresin ma odbyć się 4 czerwca, podczas planowanego Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.
Marcin Odolczyk