Strona główna Edukacja Targi pomogą wybrać karierę

Targi pomogą wybrać karierę

812
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie urządza Targi Edukacyjne. Tegoroczne odbywały się po raz ósmy i przebiegały pod hasłem „Od Edukacji do Pracy”. Impreza zaczęła się 28 marca o godzinie 9.00.

– Co roku staramy się zebrać ciekawych i atrakcyjnych wystawców, którzy doradzą uczniom nad doborem przyszłej drogi zawodowej. Sporo osób jest już zdecydowanych, ale nadal jest liczna rzesza tych, którzy szukają konkretnej podpowiedzi na ten temat. Wiedzą mniej więcej co chcą robić, w jakim kierunku, ale potrzebują naprowadzenia na jakieś wytyczone profesje. Na przykład ktoś chce się zając turystyką, ale brak mu szczegółowego pomysłu, co konkretnie chce w tym dziale robić. Targi i wystawcy na nich mają wiele ofert, które pomogą odpowiedzieć na to pytanie – mówi Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół w Wyszogrodzie.
Targi „ Od Edukacji do Pracy” adresowane były głównie do uczniów klas maturalnych, ale pojawili się także młodsi. Nawet uczniowie gimnazjum. Młodzież mogła podjąć decyzje o wyborze kierunków dalszego kształcenia i o aktualnych propozycjach wyższych uczelni. Były dostępne równiej oferty Urzędów Pracy wraz z podaniem możliwościami zatrudnienia po skończeniu szkoły. Szkoły wyższe, aby zainteresować swoją ofertą organizowały jak co roku konkursy i pokazy, a także udzielały wyczerpujących informacji o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji. Podczas Targów można było poddać się zabiegom kosmetycznym, masażowi, zbadać BMI, uczesać czy też zmierzyć ciśnienie.
Wśród zaproszonych gości byli obecni: Iwona Sierocka – wicestarosta powiatu płockiego, Małgorzata Bombalicka – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku, Jan Bosko – burmistrz oraz Anna Kossakowska – sekretarz Gminy i Miasta Wyszogród.
Targi były też okazją do artystycznych prezentacji uczniów. W tym roku zaprezentowali się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Płońsku. W pokazach wokalnych pojawili się: Wiktoria Kopka, Karol Pisarski i Magdalena Sołtysiak, którym Justyna Stalczewska i Mateusz Olszewski.
Następne Targi Edukacyjne za rok.

BN
Fot. ZS Wyszogród

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZrozumieć autyzm
Następny artykułMISTRZOWIE ORTOGRAFII W AKCJI