Strona główna Edukacja Stypendia starosty dla najzdolniejszych uczniów

Stypendia starosty dla najzdolniejszych uczniów

1240
0
PODZIEL SIĘ

Niespełna 40 uczniów otrzymało za I semestr roku szkolnego 2016/2017 stypendia starosty sochaczewskiego. Finansowe wyróżnienia przyznano młodzieży za bardzo dobre i wybitne wyniki w nauce. Tradycyjnie już najwięcej stypendiów trafiło do uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie.

Stypendia wręczono 23 marca w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie, a wyróżnienia wręczali uzdolnionej młodzieży Jolanta Gonta – starosta sochaczewski, Tadeusz Głuchowski – wicestarosta oraz Urszula Opasiak – dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji.
Za I semestr roku szkolnego 2016/17 przyznano łącznie 38 stypendiów, a otrzymali je uczniowie: Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w ZSO Sochaczew, ZS CKP, ZS RCKU, ZS im. J. Iwaszkiewicza oraz ZS Teresin, ZSS Erminów i MOW Załusków. Stypendia starosty przyznawane są najzdolniejszej młodzieży za wybitne i bardzo dobre wyniki w nauce, a także za wybitne osiągnięcia sportowe i w nauce. Kwota wypłacanej miesięcznie nagrody wynosi dla każdego ucznia 170 zł.
Warto też zaznaczyć, że co roku starosta przyznaje również stypendium dla najlepszego uczestnika Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu pochodzącego z powiatu sochaczewskiego.
– Mamy zaszczyt kolejny raz przyznać stypendia uczniom, którzy pragną być ponadprzeciętnymi, którzy swą ciężką i wytrwałą pracą dążą do wyznaczonego przez siebie celu. Z dumą patrzymy na wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce i sporcie – mówiła do stypendystów Urszula Opasiak, dyrektor PZE. – Z wielkim zadowoleniem możemy stwierdzić, że mamy świetnych uczniów, wspaniałych nauczycieli, dobrych rodziców, którzy mądrą współpracą motywują nasze dzieci do wytężone pracy – dodała dyrektor PZE.
W imieniu Zarządu Powiatu głos zabrała Jolanta Gonta – starosta sochaczewski, która pogratulowała młodzieży dobrych wyników. Słowa podziękowania skierowała także do dyrektorów szkół, nauczycieli – wychowawców oraz rodziców, bo wyniki młodzieży – to też ich wspólna praca i wysiłek.
– Mamy zdolną młodzież, z której jesteśmy dumni. Możemy się pochwalić tak utalentowanymi uczniami w naszych szkołach, i to czynimy na każdym kroku. Przyznawane wam stypendia to taka mała rekompensata za czas poświęcony nauce i wyraz uznania dla zdobywanej przez was wiedzy – mówiła m.in. starosta Jolanta Gonta.
Największą średnią wśród gimnazjalistów wykazała się uczennica Gimnazjum Powiatowego w ZSO z wynikiem 5,41. Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to również uczeń ZSO – liceum, uzyskał najwyższą średnią, tj. 5,22. Stypendystom gratulujemy.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSmacznie i zdrowo
Następny artykułKrwiodawcy z Ogrodnika