Strona główna Edukacja Spotkanie z prawnikiem

Spotkanie z prawnikiem

807
0
PODZIEL SIĘ

Z prawem mamy do czynienia na co dzień. Czy chcemy czy nie, ono funkcjonuje niezależnie czy zdajemy sobie z tego sprawę czy nie. Czy to w przypadku przemocy fizycznej, psychicznej, dziedziczenia czy praw konsumenckich. Stąd też dla grupy uczniów sochaczewskich szkół ponadgimnazjalnych zorganizowano szkolenie pt. „ABC prawa”. Poprowadziła je adwokat Agnieszka Prętczyńska z Fundacji Honeste Vivere z Warszawy.
Młodzież z ZS RCKU, ZS CKP, ZSO i ZS im. J. Iwaszkiewicza wzięła udział w szkoleniu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym 3 kwietnia, a w jego organizację włączył się Powiatowy Zespół Edukacji.
Podczas kilkugodzinnego spotkania pani mecenas przekazała podstawą wiedzę uczniom dotyczącą wykorzystania prawa w codziennym życiu. Mówiła m.in. o tym, gdzie szukać informacji na temat prawa, gdzie zwrócić się po pomoc, do jakich instytucji. Przedstawiła też istniejące zawody prawnicze, opowiadając o każdym szczegółowo. Szkolenie zostało podzielone na pięć tematów: wstęp do prawa; prawo w rodzinie; prawo w szkole; prawo na co dzień; prawo w działaniu.
Istotną sprawą, która poruszyła podczas spotkania adwokat Prętczyńska, było korzystanie z Internetu. Przestrzegała jak korzystać z niego bezpiecznie i jak bronić się przed naruszeniami. Ci, którzy uważnie słuchali mogli wynieść ze szkolenia wiele cennych informacji, które w przyszłości z pewnością się im przydadzą.
Fundacja Honeste Vivere jest ogólnopolską organizacją pozarządową. Głównym celem jej działalności jest kształtowanie świadomości prawnej społeczeństwa oraz krzewienie wiedzy na temat wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich. Dzięki wsparciu merytorycznemu prawników współpracujących z Fundacją prowadzi działalność edukacyjną i konsultacyjną.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie