Strona główna Młodzieszyn Remont się przeciąga

Remont się przeciąga

932
0
PODZIEL SIĘ
WITKOWICE
Ponad tydzień dłużej trwał remont mostu na Bzurze w Witkowicach. Prace remontowe rozpoczęto 27 marca. Zaplanowany finał inwestycji był na 7 kwietnia. Jednak jak się okazało, prace przeciągnęły się do Wielkanocy.
Pierwszy remont był wykonywany w grudniu 2015 roku. Wtedy zamontowano płyty na moście. Jednak mieszkańcy zgłaszali swe uwagi i zastrzeżenia, że nie bardzo odpowiada im stan prac na tym obiekcie, oraz ich wykonanie.
Wtedy nie została wykonana całość remontu. Mieszkańcy myśleli, że wszystko za jednym zamachem da radę zrobić. Ale niestety, jak to bywa, nie dało rady zmieścić się w funduszach, których zabrakło. Tak więc część pracy odłożono, i kiedy udało się wygospodarować pieniądze, zdecydowaliśmy na dokończenie inwestycji – mówi Damian Bednarek, kierownik referatu Inwestycji, Zamówień Publicznych, Planowania Przestrzennego, Funduszy Zewnętrznych i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Młodzieszyn.
W trakcie obecnego remontu, jak poinformował urząd gminy, stwierdzono znaczne uszkodzenia płyt będących nawierzchnią mostu. Wykonawca zgłosił w tej sytuacji, że prace potrwają dłużej niż to pierwotnie zaplanowano, bo wszelkie usterki, aby most był solidnie wykonany, trzeba będzie usunąć. Część prac nie udało się wykonać maszynami i trzeba było niektóre elementy demontować ręcznie.
BN