Strona główna Edukacja Przez zabawę poznawali ekonomię

Przez zabawę poznawali ekonomię

939
0
PODZIEL SIĘ
Pod hasłem „Ucz się. Oszczędzaj. Zarabiaj” w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym obchodzony był Światowy Tydzień Pieniądza. Po raz pierwszy zorganizowano tu obchody w ramach Międzynarodowej akcji „Global Money (GMW), który w Polsce pilotuje Komisja Nadzoru Finansowego.
Wiedza ekonomiczna od lat nie jest u nas duża, i właściwie to była dobra okazja, aby najmłodsi mogli ją zdobyć pod fachowym okiem specjalistów. Połączyliśmy tu rozmaite działania, które rozwijają umiejętności i świadomość ekonomiczną uczniów, uczą wartości pieniądza i umiejętności zarabiania oraz oszczędzania. Przygotowywaliśmy się do tego od początku roku   – mówi Andrzej Grabararek, dyrektor SP w Brzozowie.
Ankietowe badania uczniów wykazały, że poziom wiedzy ekonomicznej ich rówieśników jest dość mizerny. Stąd zajęcia dotyczące ekonomii przypadły im do gustu. Zwłaszcza, że nie były nudne i połączone w tematyczne bloki. W ramach Tygodnia Pieniądza uczniowie rozmawiali z Mirosławą Winnicką, absolwentką szkoły w Brzozowie,  a obecnie nauczycielką języka polskiego i współwłaścicielką firmy handlowej „Comtrans”. Potem odwiedzili pobliską, rodzinną firmę transportową „Fran-Trans” w Brzozowie Nowym, prowadzoną przez absolwentów szkoły Zygmunta i Pawła Frankowskich. W obu przypadkach dowiedzieli się tego, że szkolna edukacja i dobra znajomość języków obcych są bardzo przydatne w życiu.
W tym samym czasie w szkole w ramach Tygodnia Pieniądza odbył się Dzień Talentów i Pasji. Tu zaś uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty i pochwalić się umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi oraz grą na instrumentach muzycznych.
Bardzo wiele emocji wzbudziła zwłaszcza rywalizacja z wiedzy ogólnej. W jej trakcie uczniowie odpowiadali na ciekawe zagadnienia np. dotyczące wizerunków na banknotach i walut. Pod koniec Tygodnia Pieniądza dyrektor szkoły, Andrzej Grabarek nagrodził dyplomami klasowych mistrzów ortografii, matematyki, geometrii przestrzennej, języka angielskiego, historii, przyrody, informatyki i gry w szachy. Były też nagrody ufundowane przez Komisję Nadzoru Finansowego dla wykonawców przepięknych skarbonek.
Jak zapewnia dyrektor Grabarek, edukacja ekonomiczna w szkole w Brzozowie Starym będzie kontynuowana w kolejnych latach, gdyż tegoroczna impreza pokazała, że jest ogromne zainteresowanie uczniów w tym temacie.
Wiedza ekonomiczna powinna być rozwijana od najmłodszych lat, co właśnie wykazały nasze Dni Pieniądza. To zaprocentuje w dorosłym życiu – dodał dyrektor.
BN
Fot. SP Brzozów Stary

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻywy w sercach
Następny artykułRolnicy mają pod górkę