Strona główna Teresin Przebudowa drogi w Dębówce

Przebudowa drogi w Dębówce

846
0
PODZIEL SIĘ

Wiosenna aura sprzyja inwestycjom drogowym. Tym samym ruszyła przebudowa drogi powiatowej Dębówka – Zielonka. Roboty obejmą odcinek o długości niespełna 1 km, jest to pierwszy etap realizacji tej inwestycji na drodze w gminie Teresin.
Wykonawcą zadania jest firma PHU „Prima” z siedzibą w Sochaczewie. Wartość inwestycji wynosi 632 302,45 zł i realizowana jest ze środków własnych Powiatu Sochaczewskiego oraz Gminy Teresin.
– Jeśli chodzi o zakres robót, to obejmuje on m.in. frezowanie nawierzchni, wykonanie koryta pod poszerzenie jezdni, podbudowy z kruszywa łamanego oraz warstwy wiążącej – informuje Małgorzata Dębowska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg – Ponadto zrobione zostaną też zjazdy po stronie rowu przydrożnego oraz pobocza o szerokości 1 metra z kruszywa łamanego – dodaje. Inwestycja ma być zrealizowana do końca czerwca br.
Warto przy okazji wspomnieć, iż w środę 5 kwietnia br. odbyło się otwarcie ofert przetargowych na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3804W ulicy Trojanowskiej w Sochaczewie – Etap I”.
W wymaganym terminie wpłynęły dwie oferty, które w chwili obecnej badane są przez Komisję Przetargową. – Jeżeli procedury przetargowe nie przedłużą się to istnieje prawdopodobieństwo, że po Świętach Wielkanocnych zostanie podpisana umowa na realizację robót drogowych – informuje dyrektor Małgorzata Dębowska.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie