Strona główna Sochaczew miasto Pozostała tylko kosmetyka

Pozostała tylko kosmetyka

822
0
PODZIEL SIĘ
Jak poinformował nas Dariusz Dobrowolski, zastępca burmistrza Sochaczewa, prace związane z budową zabezpieczeń skarpy cmentarza przy ulicy Traugutta weszły w ostatnią fazę. Firma Strabag, która wykonuje inwestycję na zlecenie miasta, zakończyła już prace związane z umacnianiem samej skarpy. Obecnie trwa ustawianie gabionów, które będą stanowiły ścianę oporową ścieżki biegnącej wzdłuż skarpy. Przypomnijmy, że ma ona stanowić fragmenty ciągu spacerowego, który zostanie wybudowany u podnóża zbocza od zamku do przystani. Jednocześnie trwa porządkowanie placu budowy, z którego nagromadzona ziemia jest wywożona w zadolenia znajdujące się na terenie pomiędzy mostem a przystanią.
Dariusz Dobrowolski dodaje również, że prace związane z budową umocnienia zbocza mają potrwać do końca maja. Pierwotnie miał być to koniec kwietnia, ale w związku z koniecznością dokonania korekt projektu zakończenie inwestycji, którą praktycznie w całości sfinansowano z rządowych środków przeznaczonych na usuwanie klęsk żywiołowych, trzeba było przesunąć o miesiąc.
Warto także wspomnieć o tym, że w maju powinna rozpocząć się budowa kanalizacji deszczowej w ciągu ulicy Moniuszki. Ma ona stanowić dodatkowy element zabezpieczenia skarpy przed dalszym osuwaniem.
dot
Fot.: Jerzy Szostak