PÓŁ SETKI NA POCZĄTEK

RUGBY I Liga Z reguły przed pierwszym meczem są obawy dotyczące formy. Tym razem było podobnie, gdyż nikt do końca nie wiedział, jak silne są ekipy, które w niedzielne południe wybiegły na murawę sochaczewskiego stadionu.
Pierwsze minuty, to badanie się drużyn. Rywale mieli optyczną przewagę, ale to Orkan zdobył pierwsze punkty. Po akcji formacji młyna Kamil Palasik zdobył przyłożenie. Napięcie na boisku powoli rosło wraz z frustracją Czarnych, których ataki były zatrzymywane przez sochaczewskie tyły. Niestety jedna z szarży zakończyła się przypadkowym wyniesieniem. Nerwy puściły i przez kilka minut można było na murawie oglądać pięściarski pojedynek ponad trzydziestu potężnych facetów. Orkan z tej potyczki wyszedł bez strat. Starcie dla gości okazało się bardziej bolesne, gdyż dwóch zawodników z Pruszcza Gdańskiego nie powróciło już do gry.
Nerwy zostały uspokojone żółtymi kartkami i powrócono do gry w rugby. W tym elemencie Orkan także był lepszy. Co udowodnił Adrian Niemiec, który w ostatniej akcji pierwszej połowy zdobył drugie przyłożenie dla Orkana.
Po przerwie na boisku sochaczewianie przejęli pełnię władzy, co skutkowało kolejnymi przyłożeniami. Wszystkie były bardzo efektowne. Zwłaszcza to ostatnie. Czarni doszli pod pole punktowe Orkana. Nasi przejęli piłkę i wyprowadzili akcję. Kilka podań i jajo trafiło w dłonie Bartłomieja Sadowskiego. Młody rugbista Orkana przebiegł z nim ponad sześćdziesiąt metrów i przyłożył je w słupach. Wynik ustalił Tomasz Gasik, celnie kopiąc podwyższenie.
Po meczu trener drużyny Maciej Misiak powiedział: – Wbrew pozorom zagraliśmy dzisiaj z bardzo trudnym rywalem, co pokazała pierwsza połowa. Na szczęście moi zawodnicy wykazali się lepszym przygotowaniem fizycznym od rugbistów Czarnych. Poza tym wraz z upływem czasu coraz lepiej czytali grę, co umożliwiło im uruchomienie swojej najsilniejszej broni, czyli szeroką grę ręką. W efekcie wraz z upływem czasu przewaga Orkana stawała się coraz bardziej wyraźna i co najważniejsze, była dokumentowana kolejnymi punktami. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że w ostatniej chwili wypadło ze składu trzech zawodników (Kamil Dudkowski, Tomasz Malesa i Paweł Pietrzyk – przyp. red.) Na wyróżnienie zasłużyli dzisiaj przede wszystkim Łukasz Syperek z młyna oraz Tomasz Gasik z formacji ataku. Dobrze jest mieć takich zawodników, gdyż od nich może się wiele nauczyć nasza młodzież”.
RC Orkan Sochaczew – Czarni Pruszcz Gdański 50:0 (12:0)
punkty: Adrian Niemiec (15), Kamil Wydrzyński (10), Tomasz Gasik (10), Kamil Palasik (5), Mateusz Popiołek (5), Bartłomiej Sadowski (5)
skład: Kamil Kościelewski, Łukasz Syperek, Michał Gadomski, Kamil Palasik (40′ Kamil Wydrzyński), Daniel Niemyjski, Jakub Budnik (68′ Marcin Olszewski), Piotr Wawrzyńczak, Mateusz Popiołek, Piotr Czarnecki (60′ Tomasz Szymański), Konrad Pietrzyk, Krzysztof Piłowski (40′ Bartłomiej Sadowski), Tomasz Gasik, Adrian Niemiec, Wojciech Krześniak, Marcin Krześniak
Wyniki I kolejki
Orkan Sochaczew – Czarni Bytom 50:0 (12:0)
Skra Warszawa – Posnania Poznań 45:29 (19:12)
Tabela
1.Orkan Sochaczew 5 50-0
2.Skra Warszawa 5 45-29
3.Posnania Poznań 1 29-45
4.Czarni Pruszcz Gdański 0 0-50
Tomasz Ertman
Fot Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz