Strona główna Sport OSIEMDZIESIĄTKA WYGRYWA 9. FUTSAL CUP TERESIN

OSIEMDZIESIĄTKA WYGRYWA 9. FUTSAL CUP TERESIN

847
0
PODZIEL SIĘ

Dziewiąta edycja halowego turnieju piłkarskiego dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyniosła wiele sportowych emocji. W turnieju zasłużenie triumfowała drużyna „Osiemdziesiątki”.
W środę, 22 marca, w hali sportowej Zespołu Szkół w Teresinie rywalizowało siedem ekip podzielonych na dwie grupy. Po grach eliminacyjnych pierwsze dwa zespoły z grupy „A” i „B” awansowały do półfinałów, pozostałe drużyny walczyły o miejsca 5-7.
Na bardzo wysokim poziomie stał finał tegorocznej edycji, w którym zagrały rzeczywiście dwie najlepsze ekipy turnieju. Ostatecznie, po bardzo wyrównanym meczu i jedynej bramce Aleksandry Nowakowskiej, triumfowała „Osiemdziesiątka” – zasłużenie zdobywając puchar starosty. To kolejny sukces sportowy tej szkoły w roku jubileuszu 90-lecia swojego istnienia.
Pochwalić należy też gimnazjalistki z Wiskitek i Lasocina, które na tle starszych rywalek, prezentowały się znakomicie, czego potwierdzeniem jest, że obie te ekipy znalazły się w pierwszej czwórce turnieju.
Nagrody wręczała starosta sochaczewski Jolanta Gonta oraz dyrektor Zespołu Szkół w Teresinie Ewa Odolczyk.
– Serdecznie gratuluję triumfatorkom, gratuluję też wszystkim dziewczętom biorącym udział w rozgrywkach, bo pokazałyście nie tylko świetne przygotowanie fizyczne, ale też prawdziwy hart ducha. Cieszę się, że tyle zawodniczek stanęło na starcie Futsal Cup Teresin i już dziś zapraszam Was za rok, do udziału w jubileuszowej edycji turnieju – mówiła na zakończenie starosta.
Sędzią głównym zawodów był Bogdan Szałapski, zaś sędzią technicznym Zenon Grąbczewski. Pomysłodawcą i koordynatorem FCT jest Marcin Odolczyk.
Warto dodać, że począwszy od tegorocznej edycji turniej rozgrywany jest w duchu pamięci Stanisława Wójcika, założyciela i wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół w Teresinie. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe puchary, a ekipy z podium medale ufundowane przez Adama Orlińskiego, radnego sejmiku mazowieckiego.

Klasyfikacja grupy „A”
1.ZS im. Iwaszkiewicza Sochaczew 4 pkt 11:1
2.Gimnazjum Wiskitki 4 pkt 6:5,
3. ZSR CKU Sochaczew 4 pkt 3:3,
4. ZS Teresin 0 pkt 0:11

Klasyfikacja grupy „B”
1. ZS CKP Sochaczew 6 pkt 17:1
2. Gimnazjum Lasocin 3 pkt 4:10
3. ZSO Sochaczew 0 pkt 0:10

Półfinały : ZS im. Iwaszkiewicza Sochaczew – Gimnazjum Lasocin 5:0, ZS CKP Sochaczew – Gimnazjum Wiskitki 5:0.
Mecz o miejsce III: Gimnazjum Lasocin – Gimnazjum Wiskitki 0:2.
Mecz o I miejsce: ZS im. Iwaszkiewicza Sochaczew – ZS CKP Sochaczew 0:1.

Klasyfikacja końcowa
1. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego Sochaczew
(Agnieszka Grochowska, Aleksandra Nowak, Aleksandra Nowakowska (12), Anna Tomczyk (2), Daria Winnicka, Honorata Dudkowska (2), Natalia Pamięta (7), Patrycja Sztypek, Weronika Lewandowska, opiekun Jakub Seklecki)
2. Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza Sochaczew
(Klaudia Felczak, Wioletta Banaszek (6), Aleksandra Kołak (8), Agata Fergińska, Natalia Burzyńska (2), Maria Stobiecka, Marta Sobczyk, Olimpia Michałowska, opiekun Arkadiusz Cybulski)
3. Gimnazjum Wiskitki
4. Gimnazjum Lasocin
5. Zespół Szkół Ogólnokształcących Sochaczew
6. Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego Sochaczew
7. Zespół Szkół Teresin
Najlepsza zawodniczka – Wiktoria Starosz (Gimn. Wiskitki)
Najlepsza bramkarka – Klaudia Felczak (ZS im. Iwaszkiewicza)
Najskuteczniejsza zawodniczka – Aleksandra Nowakowska 12 bramek (ZS CKP)
Najlepsza zawodniczka wśród gospodarzy ZS Teresin (nagroda ufundowana przez Pawła Wróblewskiego, radnego gminy Teresin) – Karolina Matela

Organizatorami 9. FCT są Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Zespół Szkół w Teresinie. Sponsorzy: Adam Orliński – radny Sejmiku Mazowieckiego, Cross Park Full Body Workout – Wiktor Dobrowolski – Tomasz Gasik, Paweł Wróblewski Teresin24.pl, Mars Polska, Bakoma.
Patronat medialny: Express Sochaczewski.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPłock wygrał turniej
Następny artykułPONAD 200 MINUT GRY