Strona główna Edukacja Osiemdziesiątka pożegnała absolwentów!

Osiemdziesiątka pożegnała absolwentów!

1387
0
PODZIEL SIĘ
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 dla absolwentów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego odbyło się w piątek 28 kwietnia. Uroczystość połączona została z odsłonięciem obelisku, który stanął przed budynkiem ZS CKP i zakopaniem kapsuły czasu. Obelisk przekazał Marek Misiak absolwent szkoły i on oraz starosta Jolanta Gonta dokonali jego odsłonięcia w obecności uczniów nauczycieli i zaproszonych gości. Znalazła się na nim tablica ufundowana przez szkolę, a upamiętniająca jubileusz 90.lecia „Osiemdziesiątki”. Do kapsuły czasu zostały włożone: listy uczniów o dzisiejszej szkole oraz o szkole ich marzeń, kartka z dziennika lekcyjnego, telefon komórkowy analogowy, zdjęcie szkoły, komiks o „Osiemdziesiątce”, jubileuszowy breloczek, lista nauczycieli i pracowników szkoły oraz gazetka Cichacz2.
W uroczystości zakończenia roku szkolnego uczestniczyli absolwenci klas trzecich liceum i czwartych technikum, ich wychowawcy oraz rodzice. Gośćmi honorowymi byli: starosta powiatu sochaczewskiego Jolanta Gonta, przewodniczący Rady Rodziców Robert Karpiński oraz przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Jubileusz 90.Lecia: Julian Tasiecki, Marek Misiak i Gabriel Wosiecki, który 50 lat temu zdawał maturę w Osiemdziesiątce – był pierwszym rocznikiem absolwentów „Osiemdziesiątki”, który przystąpił do egzaminu dojrzałości.

Tradycyjnie absolwenci „Osiemdziesiątki” świadectwa dojrzałości otrzymują z rąk wychowawców i dyrektor Julii Jakubowskiej, jak zawsze wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, by ich pożegnać. Dyrektor Julia Jakubowska nie kryła dumy z osiągnięć tegorocznych absolwentów. Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało ponad 170 osób, a ¼ z nich została nagrodzona i wyróżniona za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia artystyczne i sportowe. Do gratulacji i życzeń dla maturzystów dołączyła się również starosta Jolanta Gonta, która wręczyła nagrody wyróżniającym się absolwentom „ Osiemdziesiątki”, tym którzy na świadectwie mieli najwyższe średnie – 8 abiturientów otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem: 2 z Liceum Ogólnokształcącego – jest wśród nich Zuzanna Zajączkowska – laureatka wielu olimpiad i konkursów historycznych i 6 w Technikum. Starosta Jolanta Gonta gratulowała zarówno nauczycielom, rodzicom i uczniom, żartobliwie zauważyła przy tym, że jako starosta czuje się zobligowana do zakupu dłuższego stołu, tak a propos ilości nagród, wyróżnień, dyplomów.
Były oczywiście kwiaty dla wychowawców i słowa pożegnania od przedstawicieli klas młodszych oraz abiturientów. – Zapamiętamy tę szkołę jako miejsce, w którym panowały radość, pozytywna energia i nadzieja, że nawet w największych opresjach, ktoś poda nam pomocną dłoń – powiedziała absolwentka „Osiemdziesiątki” Natalia Wawrzyńczak dziękując wszystkim, którzy w szkole byli z nimi w chwilach trudnych i radosnych.
Zwieńczeniem uroczystości był występ artystyczny Anity Znamierowskiej oraz trzech absolwentek: Karoliny Słojewskiej, Klaudii Karwaszewskiej i Weroniki Reszczyńskiej, które dały wspaniały popis swych umiejętności wokalnych w piosence „Do widzenia, profesorze”. – Trudno się z Wami rozstawać – powiedziała na zakończenie dyrektor Julia Jakubowska i zażartowała, że chętnie zostawiłaby dziewczyny na drugi rok w tej samej klasie. .. Teraz przed nimi matura. Powodzenia.
Grażyna Bolimowska-Gajda