Strona główna Bez kategorii Orkan ograł mistrzów Polski

Orkan ograł mistrzów Polski

933
0
PODZIEL SIĘ
W niedzielne popołudnie juniorzy Orkana rozegrali mecz Eliminacji Mistrzostw Polski. Na stadion przy ulicy Warszawskiej przyjechała ekipa aktualnych Mistrzów Polski – KS Budowlani Łódź.
Spotkanie odbywało się w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, dostarczyło jednak wielu emocji. Sochaczewianie stanęli na wysokości zadania i po ciężkiej walce wygrali 13:8.
Po zakończonym meczu bardzo uradowany trener Orkana Jakub Seklecki powiedział: – To było zasłużone zwycięstwo nad aktualnym mistrzem Polski. Bardzo ciężki mecz stojący na wysokim poziomie. Przez cały czas inicjatywa należała do nas, mimo to pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Dobrze rozpoczęliśmy drugą połowę, obejmując prowadzenie 3:0. Goście szybko wyrównali. Przez osiemdziesiąt procent czasu graliśmy na połowie przeciwnika. Budowlani w tym meczu wykazali się bardzo dobrą obroną. Nie potrafiliśmy przedrzeć się na pole punktowe przeciwnika. Przy stanie 6:3 dla nas nadal atakowaliśmy. Goście wyprowadzili jedną z nielicznych kontr i po kilku fazach gry zdobyli przyłożenie. Mieliśmy pięć minut do końca meczu. Moi zawodnicy ruszyli do desperackiego ataku. Po kilkunastu fazach gry Adam Litwińczuk przedarł się na pole punktowe przeciwnika, a Krystian Mechecki skutecznie podwyższył. To był dobry mecz obydwu drużyn – dodaje.
RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 13:8 (3:3)
punkty: Krystian Mechecki (8), Adam Litwińczuk (5)
skład: Paradowski, Wiśniewski (Baczyński), Brodowski, Kajdjob (Gołębiewski), Olejnik, Litwińczuk, Adamczyk, Lazzari, Pętlak, Mechecki, Nowakowski, Woźniak, Tarmanowski, Dąbrowski, Książek, Buchan, Król, Nowakowski, Perak.
Tomasz Ertman
Fot. Krzysztof Lewandowski