Orkan ograł mistrzów Polski

W niedzielne popołudnie juniorzy Orkana rozegrali mecz Eliminacji Mistrzostw Polski. Na stadion przy ulicy Warszawskiej przyjechała ekipa aktualnych Mistrzów Polski – KS Budowlani Łódź.
Spotkanie odbywało się w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, dostarczyło jednak wielu emocji. Sochaczewianie stanęli na wysokości zadania i po ciężkiej walce wygrali 13:8.
Po zakończonym meczu bardzo uradowany trener Orkana Jakub Seklecki powiedział: – To było zasłużone zwycięstwo nad aktualnym mistrzem Polski. Bardzo ciężki mecz stojący na wysokim poziomie. Przez cały czas inicjatywa należała do nas, mimo to pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Dobrze rozpoczęliśmy drugą połowę, obejmując prowadzenie 3:0. Goście szybko wyrównali. Przez osiemdziesiąt procent czasu graliśmy na połowie przeciwnika. Budowlani w tym meczu wykazali się bardzo dobrą obroną. Nie potrafiliśmy przedrzeć się na pole punktowe przeciwnika. Przy stanie 6:3 dla nas nadal atakowaliśmy. Goście wyprowadzili jedną z nielicznych kontr i po kilku fazach gry zdobyli przyłożenie. Mieliśmy pięć minut do końca meczu. Moi zawodnicy ruszyli do desperackiego ataku. Po kilkunastu fazach gry Adam Litwińczuk przedarł się na pole punktowe przeciwnika, a Krystian Mechecki skutecznie podwyższył. To był dobry mecz obydwu drużyn – dodaje.
RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Łódź 13:8 (3:3)
punkty: Krystian Mechecki (8), Adam Litwińczuk (5)
skład: Paradowski, Wiśniewski (Baczyński), Brodowski, Kajdjob (Gołębiewski), Olejnik, Litwińczuk, Adamczyk, Lazzari, Pętlak, Mechecki, Nowakowski, Woźniak, Tarmanowski, Dąbrowski, Książek, Buchan, Król, Nowakowski, Perak.
Tomasz Ertman
Fot. Krzysztof Lewandowski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz