Strona główna Edukacja “Ogrodnik” zyskał na remoncie

“Ogrodnik” zyskał na remoncie

992
0
PODZIEL SIĘ
Po kilku miesiącach gruntownych prac remontowych uczniowie Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie mogą kształcić się w nowych klasopracowniach. Do użytku szkoły oddano nie tylko sale lekcyjne, ale też kilka innych pomieszczeń.
Członkowie Komisji Oświaty i Wychowania, Kultury, Sportu i Turystyki przy Radzie Powiatu w Sochaczewie zwiedzając nowe wnętrza, byli pod wrażeniem zmodernizowanej części budynku po byłym internacie szkolnym.
Nowe pomieszczenia, w których pobieracie naukę, niech nie tylko umilą Wam pracę, czyniąc ją bardziej komfortową, ale też niech sprzyjają podnoszeniu poziomu wiedzy. Chcemy poprzez tę inwestycję też pokazać, że władzom powiatu bardzo zależy na tym, by młodzież kształciła się w jak najlepszych warunkach. Mam nadzieję, że w miarę możliwości klasy będą doposażane w niezbędne do nauki pomoce dydaktyczne – zwracał się do młodzieży wicestarosta Tadeusz Głuchowski.
Przypomnijmy, iż jednym z bardzo wartościowych elementów tego typu pomocy przekazanym uczniom i nauczycielom przez wicestarostę i starostę Jolantę Gonta w imieniu całego Zarządu Powiatu był nowoczesny sprzęt geodezyjny o wartości blisko 80 tys. zł, o czym zresztą niedawno wspominaliśmy.
Szkoła zyskała
W budynku byłego internatu m.in. wymieniono istniejące instalacje, tj. wodno-kanalizacyjną, ciepłej oraz zimnej wody, oraz elektryczną. Wykonano też nową instalację w zakresie łącza internetowego. Położono nowe posadzki i tynki.
Szkoła, zajmująca pierwsze piętro budynku, zyskała wyremontowane gruntownie, jasne, czyste, przestronne i funkcjonalne pomieszczenia, na które składa się: 8 klasopracowni przedmiotowych, 1 pracownia do praktycznej nauki zawodu, 3 nowe toalety, w tym jedna przystosowana dla osób niepełnosprawnych, 2 nowe pomieszczenia socjalne dla pracowników obsługi i nauczycieli. Ponadto, przekazano pokój ICIM, czyli internetowego centrum informacji multimedialnej. Blasku nabrał też szkolny korytarz, klatka schodowa wraz z poszerzonymi schodami. Zamontowana została też nowa instalacja przeciwpożarowa w postaci czujników dymu i klap dymowych.
Warto przy okazji przypomnieć, iż na przełomie marca i kwietnia wymieniono część sieci kanalizacyjnej między dwoma studzienkami na terenie boiska szkolnego, na długości 40 metrów. Powodem wykonania prac były częste awarie kanalizacji na tym odcinku. Koszt wymiany rurociągu wyniósł ok. 31 tys. zł.
Remont trwa
Wracając do samego budynku po byłym internacie „Ogrodnika” nadmieńmy, iż dotychczasowe pracownie, które były tu zlokalizowane, wymagały szybkiego remontu, a stan pomieszczeń do nauki języków obcych kłócił się z przepisami BHP. We wszystkich salach podłogi nadawały się jedynie do wymiany. Dzięki inwestycji sytuacja zmieniła się radykalnie z korzyścią dla całej szkolnej społeczności. Wymieniono stolarkę drzwiową. Komfort nauki i pracy jest z pewnością nieporównywalny ze stanem poprzednim.
Dodajmy, iż trwają wciąż prace nad wykończeniem kolejnych wnętrz, tym razem na drugim piętrze budynku. Docelowo będą one służyły na potrzeby urzędu Starostwa Powiatowego. Zgodnie z planem ma tu wkrótce zostać przeniesiony Wydział Geodezji oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, co przyniesie wiele korzyści dla interesantów. Obecnie wydział ten funkcjonuje w zniszczonym budynku przy ul. Ziemowita.
W ten sposób nie tylko obniżymy koszty utrzymania szkoły, ale jednocześnie poprawimy zdecydowanie warunki obsługi interesantów tego Wydziału, który jest jedynym oddalonym od Starostwa. Tym samym pragniemy wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców powiatu, umożliwiając im załatwianie wielu spraw w jednym miejscu – stwierdziła starosta Jolanta Gonta.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe auto przekazane
Następny artykułGALA POD ZNAKIEM ZAPASÓW