Strona główna Teresin Obchody przy Dębie Katyńskim

Obchody przy Dębie Katyńskim

858
0
PODZIEL SIĘ
W Niepokalanowie odbyły się gminne uroczystości upamiętniające 7. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem i 77. rocznicę zbrodni katyńskiej. Rozpoczęła je Msza święta, której przewodniczył o. Andrzej Sujka.
Podczas nabożeństwa tłum wiernych modlił się w intencji ofiar Katynia i Smoleńska. Wśród uczestników obchodów byli m.in. delegacje władz samorządowych na czele z wójtem Markiem Olechowskim, przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Linardem i jego zastępcą Lechem Kaźmierczakiem, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkół z terenu gminy.
Po Mszy św. procesja parafian, duchownych oraz zaproszonych gości, przeszła pod symboliczny pomnik pomordowanych w Katyniu. W Niepokalanowie jest nim Dąb Pamięci, posadzony w ramach realizacji programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Upamiętnia on kap. Feliksa Melosika, nauczyciela Małego Seminarium Misyjnego w Niepokalanowie, który został brutalnie zamordowany strzałem w tył głowy w Charkowie w 1940 roku. Delegacje złożyły tu wiązanki kwiatów, a krótką historię wydarzeń sprzed 77 lat i okolicznościowe słowo wygłosił wójt Marek Olechowski.
Marcin Odolczyk
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWarto się badać
Następny artykułCo z budową tunelu?