Strona główna Teresin Nietypowa akcja

Nietypowa akcja

848
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Do niecodziennego zdarzenia doszło w Gnatowicach, gdzie w wyjątkowy sposób zaangażowali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Teresina.
Otóż sołtys Nowych Gnatowic Marek Zygmunciak, jednocześnie członek tamtejszej jednostki OSP idąc brzegiem Utraty, znalazł chorego, konającego ze zmęczenia łabędzia. Ptak miał poważnie uszkodzone skrzydło. Mimo że całą sytuacją usilnie starał się zainteresować odpowiednie służby, to jednak nie było skutecznego odzewu. Mężczyzna nie dawał jednak za wygraną i skontaktował się z druhami z gminy Teresin. Strażak ze strażakiem zawsze szybko się dogada, szczególnie jeśli chodzi o niesienie pomocy, stąd naczelnik OSP Teresin Adam Krukowski i gminny komendant Dariusz Tartanus bezzwłocznie ruszyli po łabędzia. Zwierzę przetransportowali do ośrodka rehabilitacyjnego ptaków chronionych przy stołecznym Ogrodzie Zoologicznym. Tam ptak otrzymał wymaganą pomoc.
Cała sytuacja, nazwana żartobliwie „Operacja Łabędź”, świadczy o pełnym profesjonalizmie i bezinteresownej postawie strażaków, zarówno z Gnatowic, jak i Teresina.
Marcin Odolczyk