Strona główna Edukacja Nauczyciele będą strajkować

Nauczyciele będą strajkować

1047
0
PODZIEL SIĘ

Jedynie Szkoła Podstawowa nr 2 nie weźmie udziału w ogólnopolskim strajku nauczycieli, skupionych w Związku Nauczycielstwa Polskiego, który odbędzie 31 marca w Sochaczewie.
Tamtejsi nauczyciele w przeprowadzonym referendum zdecydowali się, że nie wezmą udziału w proteście. W innych sochaczewskich szkołach jego zwolennicy byli w przeważającej większości.
A to oznacza, że choć nauczyciele przyjdą do pracy, to jednak nie odbędą się lekcje a jedynie zajęcia opiekuńcze: tak będzie w Szkole Podstawowej nr 4, Szkole Podstawowej nr 3, Zespole Szkół w Chodakowie, w Gimnazjum nr 2, w Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.
Strajk jest wyrazem protestu ZNP przeciwko reformie oświaty, w wyniku której zostaną zlikwidowane gimnazja, a w ich miejsce będą powołane ośmioklasowe szkoły podstawowe. Jak twierdzą przedstawiciele związku, w wyniku reformy pracę może stracić ponad 30 tysięcy nauczycieli.
Innego zdania jest Ministerstwo Edukacji, które przekonuje, że o żadnych zwolnieniach nie ma mowy. Wprost przeciwnie, w wyniku wchodzącej od 1 września reformy pracę zyska dodatkowo 5 tysięcy osób.
jur
podpis fot
26 marca działacze KOD zbierali w Sochaczewie podpisy za referendum w sprawie reformy oświaty. Zainteresowanie mieszkańców tą akcją było minimalne
fot. Janusz Szostak