Strona główna Edukacja Najzdolniejsi otrzymali stypendia

Najzdolniejsi otrzymali stypendia

887
0
PODZIEL SIĘ
W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego we wtorek, 11 kwietnia, odbyła się wyjątkowa uroczystość. Burmistrz Piotr Osiecki wraz ze swym zastępcą Markiem Fergińskim wręczyli uczniom sochaczewskich szkół 64 stypendia – większość za wyjątkowe wyniki w nauce, ale było też kilka za osiągnięcia sportowe i artystyczne.
W tej edycji komisja oceniła 65 wniosków i stwierdziła, że wymogi programu stypendialnego spełniły 64 osoby. Stypendium w wysokości 60 zł brutto miesięcznie przyznano im na okres 5 miesięcy, czyli od 1 lutego do 30 czerwca 2017 r.
Wymagania stawiane stypendystom są wyśrubowane. W szkole podstawowej uczeń musi osiągnąć średnią ocen 5,50, a w gimnazjum co najmniej 5,25. Rekordzistami z podstawówek okazali się uczniowie „Trójki”: Aleksandra  Kras Bolimowska ze średnią ocen – 5,90, Wiktoria Sobolik   – 5,90 i Michalina Gosik   – 5,82. Rekordzistami wśród gimnazjalistów byli uczniowie „Dwójki” Dominika Jagiełło – 5,54 oraz Mateusz Nguyen 5,50.
Najwięcej stypendiów za wybitne wyniki w nauce, podobnie jak w poprzednich latach, otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 – jest ich 25, na drugim miejscu znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 – 10, Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Akademia Prymusa” – 4, Szkoły Podstawowej nr 2 – 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 – 1.
Z kolei wśród gimnazjów największą liczbą prymusów może się pochwalić Gimnazjum nr 2 – 10, Gimnazjum nr 1 – 3 i Gimnazjum nr 3 2.
Należy dodać, że oprócz stypendiów za wyniki w nauce burmistrz wręczył stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Otrzymali jej: Maria Stasiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 za zajęcie I miejsca w XIV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej; Katarzyna Bury – Szkoła Podstawowa nr 3 – za III nagrodę w V Międzynarodowym Konkursie na Flet Solo i III miejsce w kategorii Duet Fletowy na V Międzynarodowym Konkursie na Flet Solo Il Flauto Cercato w Łodzi; Maria Lach – Gimnazjum nr 2 – za III nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie na Flet Solo Il Flauto Ricercato w Łodzi oraz Natalia Kruszewska – Gimnazjum nr 1 – za zajęcie I miejsca na Międzynarodowym Turnieju Tańca Time for Dance 2017 w Legionowie.
Nie zapomniano także o stypendiach  za osiągnięcia sportowe, te otrzymali: Jakub Zatorski ze Szkoły Podstawowej nr 3, za zajęcie IV miejsca w VI Mistrzostwach Polski Młodzików w Brydżu Sportowym oraz Anna Mrożewska z Gimnazjum nr 1, za rekord Polski na dystansie 100 m w VIII Otwartych Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym w Szczecinie.
UM/dot
Fot. UM Sochaczew