Strona główna Edukacja Najmłodsi wiedzą

Najmłodsi wiedzą

1131
0
PODZIEL SIĘ
Dzień Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia i wcześniejszy o równy miesiąc Dzień Wody, to doskonałe okazje, by przypominać o środowisku, w którym żyjemy, o tym, jak je skutecznie chronić.
22 kwietnia w hali sportowej MOSiR z okazji Dnia Ziemi odbyła się impreza dla dzieci. Rolę wodzireja pełniła jak zwykle niezawodna w tej roli Renata Kubik, a sekundowali jej, bardzo zapracowany Pan Andrzej i wolontariusze z MOPS. Było wiele zabaw – kręgle, piłki, malowanie buziek, piłeczki, balony, kolorowa płachta, skakanki, lina i co tylko dzieciom może przyjść do głowy i oczywiście nadaje się do zabawy. Było też kilka punktów programu „trochę” ważniejszych od innych.
Istotny i bardzo tematycznie związany był konkurs plastyczny, na który trzeba było wykonać pracę związaną z Dniem Ziemi. Zakończył się wystawą i wręczeniem nagród. Każde dziecko, które przyszło na imprezę przebrane również zostało nagrodzone, a na dodatek wzięło udział w paradzie przebierańców. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się bańki mydlane, które nie tylko latały po całej sali. W tych większych zmieściły się nawet dzieci i to nie koniecznie te najmniejsze.
Było też coś i dla dorosłych, bardziej na poważnie, ale też tematycznie związane z Dniem Ziemi. W ustawionym w rogu sali stanowisku sochaczewskiego zakładu wodociągowo-kanalizacyjnego można było otrzymać ulotki i kartonowe teczki opatrzone logo ZWiK, a także zadać pytania na temat działalności firmy, prowadzonych przez zakład inwestycji, możliwości podłączenia się do sieci zbiorczej kanalizacji. Na co dzień można podobne pytania zadawać bezpośrednio w siedzibie ZWiK-Sochaczew, mieszczącej się przy ulicy Rozlazłowskiej 7 lub mailowo zwik@zwik.sochaczew.pl
Monika Gadzińska
rzecznik prasowy
ZWiK-Sochaczew Sp. z o. o.
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł13 złotych zysków i strat
Następny artykułWalkowerowe punkty