Strona główna Kronika kryminalna Naczelnik komendantem

Naczelnik komendantem

923
0
PODZIEL SIĘ
Z pracą w sochaczewskiej komendzie policji pożegnał się podinspektor Grzegorz Radzikowski, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Odejście Radzikowskiego z Sochaczewa jest związane z mianowaniem go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu.
Podinspektor Grzegorz Tomasz Radzikowski  wstąpił do służby w październiku 1990 roku. Kurs podstawowy ukończył w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Po powrocie do komendy został dzielnicowym.  Policjantem pierwszego kontaktu był kilka lat i w tym czasie ukończył kurs podoficerski  w Szkole Policji w Słupsku. W 1995 roku rozpoczął służbę w komórce dochodzeniowo – śledczej KPP Sochaczew.
Promocję na stopień oficerski otrzymał w 1998 roku i zaraz po powrocie do jednostki awansował na zastępcę naczelnika Wydziału Prewencji sochaczewskiej komendy. Ukończył też studium o kierunku zarządzanie w WSPol w Szczytnie. W 2001 roku został naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.
W 1998 roku ukończył również studia na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Zdobyte wykształcenie bardzo się przydało, ponieważ od 2000 do 2007 roku pełnił funkcję oficera prasowego.
Wielokrotnie nagradzany przez przełożonych i odznaczony przez Prezydenta RP  Brązowym Krzyżem Zasługi. Otrzymał również  Srebrny Medal za Długoletnią Służbę.
Podinsp. Grzegorz Radzikowski jest żonaty. Ma dwoje dzieci w wieku 20 i 16 lat.