Strona główna Sport Młode Smoki z medalami

Młode Smoki z medalami

1285
0
PODZIEL SIĘ

GRAPLING Po raz pierwszy odbyły się w Sochaczewie zawody Dziecięcej Ligi Grapplingowej. Turnieje tego cyklu mają za zadanie zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Są też pierwszym krokiem w świat sportów walki. Kolejnym może być rywalizacja choćby w MMA.
Adepci sportów walki podczas zawodów, które odbyły się w sochaczewskiej hali MOSiR zostali podzieleni na cztery grupy. Najmłodsi (8-9 lat) rozpoczynali swoją walkę z pozycji klęczącej i mieli za zadanie zdobycie pozycji dominującej (dosiad, boczna, plecy). Kolejna grupa (10-11 lat) rozpoczynała walkę w stójce i miała do wykonania to samo zadanie co najmłodsi czyli zdobycie pozycji dominującej.
Trzecia grupa (12-13 lat) mogła pozwolić sobie na trochę więcej. Oprócz zdobycia pozycji dominującej rywalizujący w tej kategorii wiekowej mogli próbować wygrać walkę przez założenie balachy (podstawowa dźwignia na staw łokciowy). Najstarsi (14-15 lat) mogli zaprezentować szeroką gamę technik z podstawowymi duszeniami włącznie. W każdej z grup zabronione były wszelkie ciosy zadawane rękoma i nogami.
Do rywalizacji w Sochaczewie przystąpiła około setka dzieci reprezentujących kluby z całej Polski m.in. Arachion Olsztyn. W gronie tym nie mogło zabraknąć sochaczewskich Dragonów. Młode Smoki (9 dziewcząt i chłopców) spisały się bardzo dobrze zdobywając medale. Oprócz Kamili Janickiej wszyscy oni byli debiutantami w tego typu zawodach. Kolejne zawody „Young Grappling” odbędą się w Żyrardowie 10 czerwca.
Medale Dragonów:
1.Amelia Balcerak (32 kg, pierwszy krok)
1.Artur Pysaniuk (32 kg, pierwszy krok)
1.Nikola Bartosiewicz (36 kg, pierwszy krok)
1.Kamila Janicka (56 kg, grupa D, wygrana w Extra Fight)
2.Natalia Bartosiewicz (36 kg, pierwszy krok)
2.Maria Pałyska (40 kg, grupa C)
2.Aleksander Balcerak (44 kg, grupa C)
3.Wiktoria Budziarek (40 kg, grupa B)
3.Krystian Woźniak (56 kg, pierwszy krok)
Tomasz Ertman