Medale Pucharu Polski

Reklamy

ZAPASY Kolejne sukcesy na zapaśniczych matach odnoszą reprezentanci LKS Greiner Teresin. Tym razem we Włodawie, gdzie rozegrano zawody o Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Na drugim stopniu podium w kategorii wagowej do 100 kg stanął Hubert Wiśniewski, zaś na trzecim Mateusz Selerski w kategorii wagowej do 76 kg.
Klub z Teresina reprezentowało we Włodawie jedenastu kadetów. Do medalu zabrakło niewiele Wojciechowi Wysockiemu, który w kat. wag. do 54 uplasował się ostatecznie na piątej pozycji. W pierwszej dziesiątce turnieju znaleźli się też – Patryk Ciurzyński – 7 miejsce w kat. wag. do 58 kg i Jakub Sieczka – 7 miejsce w kat. wag. do 63 kg oraz Mateusz Rutkowski – 8 miejsce w kat. wag. do 85 kg.
W klasyfikacji Pucharu Polski Kadetów pozostali nasi zapaśnicy zajęli:
Mariusz Pawłowski – 11 miejsce w kat. wag. do 54 kg, Filip Wiśniewski – 13 miejsce w kat. wag. do 85 kg, Bartłomiej Goliński – 18 miejsce w kat. wag. do 58 kg, Mateusz Ziejewski – 20 miejsce w kat. wag. do 85 kg, Wojciech Gieleciński – 24 miejsce w kat. wag. do 58 kg.
Świetnie spisali się również teresińscy zawodnicy podczas rozegranych w Zgierzu Otwartych Mistrzostw Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu wolnym Młodzików i Dzieci. – W zawodach udział wzięło szesnastu zawodników naszego klubu, a start ich zaowocował wywalczeniem dwunastu miejsc medalowych, kilkukrotnie stawaliśmy na podium, również na jego najwyższym stopniu, to bardzo cieszy – mówi Ryszard Niedźwiedzki, prezes i jeden ze szkoleniowców LKS Greiner Teresin. Bezapelacyjny triumf w kategorii do 38 kg wśród młodzików odniósł jego syn Fabian, o którym już dziś możemy mówić w kategorii bardzo dużego talentu. Złoto wywalczył też Kacper Selerski w kat. wag. do 53 kg. Z kolei wśród dzieci nasi adepci zapasów też zdobyli najwyższe trofeum. Jako wygrani zawody zakończyli: Filip Nowakowski w kat. wag. do 29 kg i Bartłomiej Nowakowski w kat. wag. do 41 kg.
Oto wyniki wszystkich reprezentantów Teresina zanotowane na matach Zgierza:
Młodzicy:
Fabian Niedźwiedzki – I miejsce w kat. wag. do 38 kg, Szymon Bońda – II miejsce w kat. wag. do 42 kg, Klaudiusz Kąkol – II miejsce w kat. wag. do 47 kg, Piotr Cybulski – VII miejsce w kat. wag. do 47 kg, Bartłomiej Sosnowski – X miejsce w kat. wag. do 47 kg,
Kacper Selerski – I miejsce w kat. wag. do 53 kg, Dawid Milczarek – V miejsce w kat. wag. do 53 kg, Vanik Aloyan – III miejsce w kat. wag. do 59 kg, Dominik Szadkowski – II miejsce w kat. wag. do 85 kg,
Kacper Gąsiorowski – III miejsce w kat. wag. do 85 kg,
Dominika Szadkowska – III miejsce w kat. wag. do 48 kg.
Dzieci
Filip Nowakowski – I miejsce w kat. wag. do 29 kg, Karol Selerski – II miejsce w kat. wag. do 29 kg, Seweryn Grądzik – XI miejsce w kat. wag. do 33 kg, Bartłomiej Nowakowski – I miejsce w kat. wag. do 41 kg,
Kacper Krężelewicz – II miejsce w kat. wag. do 45 kg.
Duże gratulacje należą się zarówno teresińskim zapaśnikom, jak i kadrze szkoleniowców LKS Greiner Mazowsze, którą tworzą – Ryszard Niedźwiedzki, Ryszard Śliwiński, Sławomir Rogoziński, Jacek Szymański, Robert Rybicki oraz trener prowadzący kadetów, juniorów i seniorów – Artur Albinowski.
Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz