Strona główna Sochaczew miasto Leją asfalt na potęgę

Leją asfalt na potęgę

848
0
PODZIEL SIĘ
W ciągu zaledwie kilku tygodni – w ramach tegorocznej akcji „Drogi zamiast błota” – nakładka asfaltowa pojawiła się na czterech kilometrach miejskich ulic. Jak zapewniają władze miasta, w tym roku ma być utwardzonych ponad 20 dróg będących w zarządzie miejskiego samorządu.
Do tej pory, jak informuje Urząd Miejski, w ramach tegorocznej edycji akcji „Drogi zamiast błota” firma Prima utwardziła już ulice: Lipową, Sosnową, Akacjową, Jaworową, Radiową, Wypalenisko, Jagiellońską, Mireckiego, Daleką, Połaniecką oraz Kilińskiego. Na każdej z nich pojawiła się nakładka asfaltowa. Z kolei ulice: Zygmunta Starego i Bolesława Śmiałego utwardzono tłuczniem. Asfalt położono także na ulicy Rybnej.
To dopiero początek
– W ostatnich dniach ekipy budowlane zajmowały się ulicą Rybną, jej odcinkiem od mostu do ulicy Zamkowej, a także stykającą się z Rybną ulicą Połaniecką. Wykonawca umieścił tam wpusty kanalizacji deszczowej. Podobnie od wpustów rozpoczęła się przebudowa 260 metrów ulicy Kilińskiego – mówi Dariusz Dobrowolski, zastępca burmistrza do spraw inwestycyjnych. I jak dodaje, to tylko początek tegorocznych prac związanych z utwardzaniem ulic na terenie Sochaczewa w ramach prowadzonej od kilku lat akcji.
Z naszych informacji wynika, że w tym roku na nową nawierzchnię, w tym asfaltową, mogą także liczyć mieszkańcy posesji położonych przy osiedlowych ulicach w rejonie Smolnej i Wyszogrodzkiej. W przypadku tej ostatniej nakładka powinna pojawić się m.in. na miejskim odcinku ulicy Powstańców Warszawy. Trwają natomiast ostatnie ustalenia dotyczące listy ulic na osiedlu przy ulicy Smolnej, na których w tym roku zostanie położona nawierzchnia bitumiczna.
Deszczówka i asfalt
Należące do miasta ulice są nie tylko utwardzane w związku z prowadzoną od siedmiu lat akcją „Drogi zamiast błota”. Część prac drogowych wykonywanych jest w ramach inwestycji zapisanych w tegorocznym budżecie miasta. Tak jest między innymi z przebudową ulic: Maczka, Kawalerzystów, Roweckiego i Andersa. W sumie jest to ponad 800 metrów miejskich ulic, na których pojawi się nie tylko nakładka asfaltowa, ale również zostanie ułożona kanalizacji deszczowa. Na zlecenie miasta inwestycja warta 679 tysięcy złotych wykonywana jest przez sochaczewską firmę Hydro-Instal.
Wkrótce miasto powinno ogłosić przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy ulic Małej i Gagarina. I tu, podobnie jak w przypadku remontowanych obecnie ulic na Malesinie zostanie najpierw wybudowana kanalizacja deszczowa, a następnie obie ulice otrzymają nawierzchnię asfaltową.
To samo czeka położone na osiedlu w Karwowie ulice Tęczową i Malinową, gdzie – kosztem 360 543 złotych – zostanie ułożona kanalizacja deszczowa i nakładka z masy bitumicznej.
Ale nie tylko miejski samorząd postanowił kontynuować w tym roku prace związane z poprawą stanu zarządzanych przez siebie ulic. Otóż, jak już informowaliśmy, na początku maja powinna się rozpocząć przebudowa ulicy Trojanowskiej na odcinku od Al. 600-lecia do skrzyżowania z Łąkową. Natomiast Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przymierza się do remontu ulicy Chodakowskiej. Dodajmy, że na zlecenie MZDW trwa budowa nowego mostu na Pisi oraz przebudowa ulicy 15 Sierpnia od skrzyżowania z Boryszewską do granic miasta.
Jerzy Szostak
Fot.: UM Sochaczew