Strona główna Kronika kryminalna Kronika policyjna

Kronika policyjna

939
0
PODZIEL SIĘ

Nie miał badań
ŻUKÓW Policjanci, podczas kontroli drogowej zatrzymali kierowcy volkswagena T4 dowód rejestracyjny od pojazdu. Powodem tego był brak aktualnych badań technicznych. Do zdarzenia doszło 27 marca.

Kradła i wpadła
SOCHACZEW Ochrona sklepu przy ul. 15 Sierpnia powiadomiła policję o zatrzymaniu kobiety podczas kradzieży. Do zdarzenia doszło 27 marca. Sochaczewianka została ukarana mandatem.

Pijana zatrzymana
SOCHACZEW Policjanci w czasie kontroli drogowej 27 marca przy Placu św. Dominika zatrzymali 51-letnią sochaczewiankę. Kobieta kierowała skodą fabia pod wpływem alkoholu. Badanie alkotestem wykazało, że ma ponad 1,5 promila alkoholu.

Stracił prawo jazdy
KARŁOWO Podczas rutynowej kontroli policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Przekroczył on dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km na godzinę. Do zdarzenia doszło pod Karłowem, 28 marca.

Okradał sklep
SOCHACZEW Policjanci zostali powiadomieni 28 marca przez ochronę sklepu z ul. 15 Sierpnia, że ujęła ona sprawcę kradzieży. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku. Policjanci ukarali go mandatem. Mężczyzna jest dobrze znany z wcześniejszych naruszeń prawa.

Pocisk na posesji
WITKOWICE Jeden z mieszkańców Witkowic zgłosił 29 marca, że na swojej posesji odnalazł niewybuch. Pocisk pochodzi najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Znalezisko zostało zabezpieczone i przekazane saperom, którzy wywieźli je z terenu rolnika.

Zdradził go chuch
SOCHACZEW Policjanci zatrzymali 29 marca do typowej kontroli drogowej kierowcę opla vectry. W trakcie wykonywanych czynności stwierdzili, że mężczyzna jest po alkoholu. Do zdarzenia doszło na ulicy Warszawskiej.

Na wielkim gazie
SZYMANÓW Kierujący fordem transit został zatrzymany przez policję 30 marca do kontroli drogowej w okolicach Szymanowa. W trakcie przeprowadzanych czynności okazało się, że mężczyzna jest pijany. Badanie na obecność alkoholu wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Pijani rodzice
SOCHACZEW Kurator społeczny powiadomił sochaczewską komendę policji, że małżeństwo z Sochaczewa opiekujące się swoimi dziećmi jest pijane. Matka miała blisko 1,4 promila, a ojciec prawie 1,9 promila. Do zdarzenia doszło na ulicy Fabrycznej w czwartek, 30 marca. Dzieci zostały przekazane pod opiekę trzeźwej osoby.

Zbadali mu krew
NOWE MOSTKI W czasie kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierowcę forda. Ponieważ mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a policjanci podejrzewali, że jest pijany, zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala w Sochaczewie. Tam pobrano mu krew do badania. Mężczyzna ma czynny zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd. Do kontroli drogowej doszło 31 marca.

Zabrali dowód
WYMYSŁÓW Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 1 kwietnia kierowcę forda. W trakcie kontroli okazało się, że auto nie ma aktualnych badań technicznych. W związku z tym policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny.

Pojechała z promilami
KURDWANÓW W czasie kontroli drogowej pod Kurdwanowem wpadła na patrol 47-letnia kobieta, kierująca skodą. Okazało się, że kobieta był kompletnie pijana i ledwo trzymała na nogach. Miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Co ważne, prowadziła, mając aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Do zdarzenia doszło 1 kwietnia.

Dziecko znalazcą
PLECEWICE Policjanci zostali powiadomieni przez rodziców dziecka, że na placu zabaw znalazło ono saszetkę z dokumentami. Zguba nie została zgłoszona. Funkcjonariusze oddali dokumenty właścicielowi. Do zdarzenia doszło 2 kwietnia.

Wpadka pirata
SOCHACZEW Policjanci zatrzymali na ul. Inżynierskiej 2 kwietnia 24-letniego kierowcę opla astry. Mężczyzna kierował autem, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km na godzinę. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

oprac. BN