Strona główna Sochaczew miasto Jeździmy przez tymczasową przeprawę

Jeździmy przez tymczasową przeprawę

951
0
PODZIEL SIĘ
Przypominamy kierowcom, że od poniedziałku 24 kwietnia obowiązują nowe zasady ruchu na ulicy 15 Sierpnia, a konkretnie w rejonie mostu na Pisi. Jak poinformował nas Dariusz Dobrowolski, zastępca burmistrza Sochaczewa,   ruch kołowy oraz autobusów komunikacji miejskiej obywa się obecnie tymczasową przeprawą wybudowaną na czas budowy nowego mostu na Pisi.
Po jego obu stronach ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna. Przez całą dobę ruch ma się odbywać wahadłowo. Na ul. 15 Sierpnia wrócą ciężarówki i samochody dostawcze, gdyż tymczasowy most ma nośność aż 40 ton. A to oznacza, że w końcu duże firmy z Boryszewa będą mogły swoje tiry kierować na obwodnicę miasta, a nie na wielokilometrowe objazdy.
Z kolei 25 kwietnia ZKM przywróci kursowanie dużych autobusów do obsługi pasażerów z Kozłowa, Malesina i Boryszewa. Trzy tygodnie temu, ze względu na coraz gorszy stan techniczny mostu, ZKM musiał ograniczyć kursowanie autobusów do Energomontażu tylko do linii „7” i „8”, do tego obsługiwanych przez najmniejsze i najlżejsze autobusy. Pozostałe linie rozpoczynają i kończą bieg na przystanku Boryszew ERG.
– Nowym mostem będą mogły jeździć duże autobusy, zatem jeśli przeprawa zostanie otwarta w zapowiedzianym terminie, od rana 25 kwietnia przywrócimy poprzednio obowiązujący rozkład jazdy. Mieszkańcy dzielnicy dobrze go znają, ale jeśli mają wątpliwości, zapraszam na stronę internetową sochaczew.livebus.pl, gdzie szczegółowo informujemy o każdej zmianie – mówi dyrektor ZKM Krzysztof Sieczkowski.
Ponieważ przez całą dobę ruch będzie się odbywał systemem wahadłowym, w godzinach szczytu niestety można spodziewać się opóźnień.
– Pasażerowie powinni więc wziąć poprawkę i nie planować podróży do stolicy co do minuty, bo przy dużym natężeniu ruchu autobus może wjechać na stację PKP spóźniony o kilka minut. Na pewne sprawy niestety nie mamy wpływu – dodaje dyrektor.
Utrudnienia związane z ruchem wahadłowym potrwają do końca tego roku, wtedy to ma być oddany do użytku nowy most na Pisi.
Będzie on pierwszą przeprawą łukową w Sochaczewie, a jego nośność to 40 ton. Jego długość – wraz z przyczółkami – wyniesie 52,4 metra, a sama jezdnia będzie miała 34 metry długości, zaś jej szerokość wyniesie 17,88 metra. Zostaną na niej wytyczone dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra. Dodatkowo przy każdym z nich będzie wyznaczony półmetrowy pas bezpieczeństwa. Projekt przewiduje, że chodniki na nowej przeprawie będą miały 2,5 metra szerokości, obecnie jest to kilkadziesiąt centymetrów.
UM /dot
Fot.: Jerzy Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDobrane pary prosto z natury!
Następny artykułZnaleźli pracę