Strona główna Teresin Jak zwalczać przemoc

Jak zwalczać przemoc

1042
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Uczniowie Zespołu Szkół w Teresinie uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez specjalistów, psychologów z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie.
Celem spotkania było rozpowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat przemocy, jej rodzajów, symptomów oraz metod przeciwdziałania temu zjawisku.
Uczniowie na zajęciach warsztatowych pracowali w grupach, mieli przygotować psychologiczny profil sprawcy, profil ofiary i profil świadka. Młodzież zaprezentowała wykonane prace na forum szkoły. Na potrzeby kampanii o przemocy uczniowie wykonali wystawę „Stop Przemocy w Rodzinie!”. Warsztaty poprowadziły przedstawicielki sochaczewskiego PCPR: Ewa Kajetaniak i Martyna Wojciechowska.
Przypominamy, że pedagog szkolna Aneta Podrażka zaprasza uczniów do udziału w konkursie pedagogicznym pod hasłem „Stop Przemocy w Rodzinie!”. W ramach rywalizacji uczniowie na podstawie plakatów, zdjęć mają rozpoznać rodzaj przemocy. Konkurs trwa do końca maja.
Natomiast Katarzyna Wróbel ze szkolnej biblioteki w ramach promocji czytelnictwa podczas specjalnej wystawy zaprezentowała pozycje książkowe o powyższej tematyce.
ZST