Strona główna Kultura Jak zabawa to w plenerze

Jak zabawa to w plenerze

972
0
PODZIEL SIĘ

Z Mariuszem Cieśniewskim, dyrektorem Teresińskiego Ośrodka Kultury, głównego organizatora Teresińskiej Nocy Czerwcowej, rozmawia Marcin Odolczyk

Choć do czerwca jest jeszcze trochę czasu, to porozmawiajmy o szlagierowej imprezie plenerowej w gminie Teresin. Jaka jest dokładna data tegorocznej edycji?

Tegoroczna Teresińska Noc Czerwcowa odbędzie się w sobotę 24 czerwca. Jest to ostatni weekend czerwcowy, a jednocześnie pierwszy weekend wakacji.

Rozumiem, że przygotowania nabierają powoli tempa?

Tak, przygotowania trwają. Zgodnie z harmonogramem działań. Na obecną chwilę wszystko jest pod pełną kontrolą. Nastąpiła rezerwacja zespołów, techniki scenicznej i obsługi TNC, powiadomione zostały wszystkie inne wymagane służby.

W ubiegłym roku impreza zadebiutowała na nowym miejscu, które staje się centrum tego typu plenerowych wydarzeń w gminie, miejsce się sprawdza?

Jak najbardziej, powoli to miejsce staje się centrum pewnych wydarzeń plenerowych. Można by rzec, powstaje taki „kulturpark”. Oczywiście parkiem jeszcze nie jest. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że to jest niecały rok działania w tym miejscu. W poprzednim roku odbyło się tu parę wydarzeń, m.in. piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Teresińska Noc Czerwcowa, Stacja Teresee’n, czyli nasz mały piknik country. W tym roku na pewno te wszystkie wydarzenia również będą tu się odbywać. Ale też dojdą kolejne. W planach jest zabawa na dechach 15 sierpnia, dożynki gminne we wrześniu i może jeszcze parę koncertów.

Pytanie, które już teraz nurtuje mieszkańców gminy, kogo zobaczymy w tym roku na teresińskiej estradzie?

Odpowiadając na to pytanie, muszę po raz kolejny zaznaczyć, że impreza ta ma dostarczyć atrakcji wszystkim grupom społecznym. Mając jednak w świadomości, że nie jesteśmy w stanie sprostać naraz wszystkim gustom. Znajdzie się więc program z konkursami i nagrodami dla dzieci, dla starszej części społeczeństwa zagra Andrzej Rybiński, o którym szerzej – myślę, że nie muszę mówić – bo któż nie zna „Nie liczę godzin i lat”. Kolejny zespół to świetna grupa pod nazwą Mjut. Ponadto każdego roku dajemy szansę na TNC zaprezentować się zespołowi, uważając, że niedługo o nich będzie głośno! Grupa zadebiutowała w 2007 roku. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance „minimax pl 4”. Następnie zespół Ich Troje. I na koniec Buenos, czyli Justyna Mosiej.

Zespół Ich Troje przechodzi kolejną reaktywację na polskiej scenie muzycznej. Kto obecnie tworzy skład grupy?

Oczywiście Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i nowa wokalistka Agata Buczkowska. Agata Buczkowska popularność zdobyła dzięki udziałowi w Voice of Poland. W pierwszym odcinku show artystka zaśpiewała przebój „Maniac” Michaela Sembello i zdobyła tym serce Andrzeja Piasecznego, który po przesłuchaniu nosił ją na rękach.

Niedawno Michał Wiśniewski odwiedził Teresin. Pytałeś go może, jak mu się u nas podoba, czy szykuje jakąś niespodziankę na czerwcowy występ?

Wyobraź sobie, że Michał przyjechał do Teresina postrzelać z łuku! A jak z łuku, to wiadomo, że na zaproszenie Ryszarda Kowalskiego i Kasi Klaty. Mnie osobiście Michał ujął przede wszystkim swoją skromnością i naturalnością. Bardzo dobrze nam się rozmawiało, w końcu jesteśmy ten sam rocznik. Co do samej niespodzianki powiem, że szykuje się. Ale oczywiście niespodzianka musi być niespodzianką!

Podczas ubiegłorocznej imprezy, największe tłumy przybyły na koncert gwiazdy polskiego disco, czy ten rodzaj muzyki na stałe wpisał się już w program Teresińskiej Nocy Czerwcowej?

Wychodzi na to, że tak. Nurt muzyki disco polo dostał drugie życie. Skoro nasi mieszkańcy domagają się takiej muzyki, to my wychodzimy im naprzeciw.

Czy po roku przerwy powróci tradycja meczu piłkarskiego pomiędzy samorządowcami a franciszkanami z Niepokalanowa?

Myślę, że warto by było. Tak, jak sam mówisz, to już tradycja. Klasztor w Niepokalanowie z franciszkanami znany jest na całym świecie. Nie każdy ma taki klasztor w swojej gminie i nie każdy może kopać piłkę z braćmi.

Teresińska Noc Czerwcowa to nie jedyne duże przedsięwzięcie TOK-u. Jakie jeszcze inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe przygotowujecie na tegoroczny sezon?

Tak jak już wcześniej wspomniałem, na terenie kulturparku 4 czerwca odbędzie się Piknik rodzinny – Dzień Dziecka, a 15 sierpnia – zabawa na dechach. Z kolei na 18 sierpnia zaplanowaliśmy Piknik Country, zaś 3 września odbędą się dożynki gminne. Jednocześnie bierzemy udział we współorganizacji wielu innych przedsięwzięć na terenie gminy.

Dziękuję za rozmowę.

Ja również dziękuję, a przy okazji pozdrawiam czytelników tygodnika „Express Sochaczewski”, zapraszając jednocześnie na udział w imprezach organizowanych przez Teresiński Ośrodek Kultury, szczególnie na Teresińską Noc Czerwcową. A z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych, życzę wszystkim w imieniu teresińskich „kulturystów” radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, optymizmu i siły płynącej z odradzającego się życia. Wszystkiego, co tylko najlepsze!