Strona główna Sport GALA POD ZNAKIEM ZAPASÓW

GALA POD ZNAKIEM ZAPASÓW

798
0
PODZIEL SIĘ

Już po raz 15. odbyła się Gala Sportowca Roku – Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Sochaczewskiego. Finał miał miejsce 5 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Sportowcem Roku 2016 został Dominik Lubelski z LKS Mazowsze Teresin, zdobywca I miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Zdobył aż 2871 punktów.

W tegorocznej rywalizacji o tytuł najpopularniejszego sportowca w powiecie sochaczewskim dominowali zapaśnicy. Aż sześciu zawodników ze „Złotej Dziesiątki” to właśnie zapaśnicy, zwycięzcy ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów.
Poza Dominikiem Lubelskim w „Złotej Dziesiątce” znaleźli się: Maciej Cichocki (judo), Michał Pawłowski (lekkoatletyka), Łukasz Pawłowski (sporty siłowe), Marta Mechocka (zapasy), Adrian Wagner (zapasy), Anna Mrożewska (pływanie), Mateusz Selerski (zapasy), Kamil Rybicki (zapasy) i Hubert Antolak (zapasy).
W tym roku Kapituła Plebiscytu wybrała Przyjaciela Sportu. Został nim pasjonat sportu Andrzej Paluch. Znany jest między innymi jako kronikarz klubu Orkan Sochaczew.
– Andrzej, jak nikt inny uczestniczył w tylu meczach, i dokładał często z własnej kieszeni do niektórych imprez sportowych. To człowiek bez reszty oddany miastu i sportowi w Sochaczewie – przedstawiał jego sylwetkę i zasługi Tomasz Ertman.
Organizatorami tegorocznego Plebiscytu był nasz tygodnik oraz Piotr Osiecki -Burmistrz Sochaczewa, Jolanta Gonta – Starosta Sochaczewski. Swego wsparcia udzieliły gminy: Sochaczew, Teresin, Brochów oraz Iłów. Na gali obecni byli wójtowie i przedstawiciele gmin, radni oraz grono wiernych kibiców.
Tradycyjnie odbył się konkurs wiedzy na temat sportu. W tym roku swych sił spróbowała m.in. Jolanta Gonta. Starosta powiatu sochaczewskiego zaryzykowała i dała sobie świetnie radę, pokonując dwóch panów – trenerów sportowych. Swoją nagrodę pani starosta przekazała dla zwycięzcy najbliższych powiatowych zawodów.
Współorganizatorem tegorocznej imprezy była Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sochaczewie. Przy okazji wspomniano, że właśnie w tej szkole odbyła się pierwsza Gala Sportowca Roku w 2002 roku. Tegoroczny XV Plebiscyt odbywał się pod patronatem posła Macieja Małeckiego.
W części artystycznej wystąpił Janek Samołyk, muzyk rockowy, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów, kojarzony ze sceną alternatywną. Ten wrocławski artysta przyjechał z Wrocławia i wystąpił ze swoim zespołem po raz pierwszy. Co prawda nie był to jego pierwszy pobyt u nas, ale tym razem debiutował ze swoim zespołem w naszym mieście. Jego muzykę charakteryzuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Ciekawostką jest to, że na przełomie 2011 i 2012 roku artysta wystąpił z trasą koncertową w Chinach. Muzyk rozbawił publiczność, zachęcając ją nawet do wspólnego śpiewania.
– Lubię klimaty muzyki lat 80., wtedy się urodziłem i takiej muzyki słuchali moi rodzice. Zasłuchałem się w nią od dziecka. Jest więc dla mnie inspiracją do tworzenia moich utworów. Niektóre piosenki stare przerabiam na własny sposób – powiedział po koncercie Janek Samołyk, który zapewne w tym roku jeszcze raz zawita do Sochaczewa.
Galę, którą brawurowo prowadził Marcin Odolczyk, zakończył Dominik Lubelski, który jako zwycięzca podzielił tort przygotowany przez cukiernię Lukrecja.
O sponsorach Gali oraz nagrodach dla Czytelników napiszemy za tydzień.
Bogumiła Nowak