Strona główna Kultura Festiwal na powitanie wiosny

Festiwal na powitanie wiosny

1030
0
PODZIEL SIĘ

MŁODZIESZYN W Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie odbył się I Gminny Festiwal Piosenki Rozrywkowej „Wiosenne spotkania wokalne”. Zainteresowanie było ogromne, tak wykonawców, jak i publiczności, która przybyła podziwiać młodych artystów z terenu całej gminy Młodzieszyn.
Tematyka utworów, jak i klimat całego festiwalu, była ściśle wiosenna i miłosna. Niektórzy z wykonawców podkreślali to swoim wiosennym strojem i kwiatami. Poziom festiwalu był wysoki i jury miało trudne zadanie, aby wybrać tylko jedną osobę z każdej kategorii do nagrody głównej. Dlatego przyznanych zostało również po kilka wyróżnień.
Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Kawczyńska, Katarzyna Proch i Joanna Kisiołek, po przesłuchaniu 26 osób przyznała nagrody w trzech kategoriach wiekowych.
W klasach 0-III zwyciężyła Klaudia Janiak z piosenką „Wiosna, wiosenka”. Wyróżnienia otrzymali: Marysia Ciura, Maja Żakowska i Maja Jeznach.
W grupie klas V-VI najlepsza była Julia Marcinkowska i piosenka „Tyle słońca w całym mieście”. Wyróżnienia zdobyli: Julia Wieczorek, Maja Owczarzak i Karolina Chudzyńska. Natomiast w gimnazjum i osoby do 25 lat wygrała Julia Kopka z „Odrobiną szczęścia w miłości”, a wyróżnienia otrzymali Karolina Bagińska, Aleksandra Orlińska, Aleksandra Pączek i Dominik Więcek.
Zabrakło chętnych w kategorii wiekowej powyżej 25 lat, ale organizatorzy liczą, że w kolejnych edycjach festiwalu się pojawią. Pomysłodawcą imprezy i jednym z jej wpółorganizatorów był Piotr Milczarek. Poza konkursem pokazał się zespół „Teraz My” z Iłowa, prowadzony przez Małgorzatę Czubiel.
Małgorzata Hetman/BN
Fot. GOK Młodzieszyn