Strona główna Kultura Fabryka wyprodukowana

Fabryka wyprodukowana

1029
0
PODZIEL SIĘ
I słowo ciałem, a raczej musicalem. Pierwszym w historii Sochaczewa. Młodzież z Teatru Maska wspomagana przez Dawida Żakowskiego, Monikę Rychwalską, oraz grono przyjaznych osób stworzyło „Fabrykę”.
Jest to opowieść o dzisiejszych czasach. Czasach korporacji, w której człowiek jest niewielką i szybko zużywającą się śrubką. Niszczoną przez rdzę monotonii i życia w schemacie, z którego ciężko się wyrwać. Na scenie była radość i złość. Zobojętnienie i rebelia. Miłość rodzicielska i młodzieńczy bunt.
Całość okrasiła kapitalna muzyka nawiązująca choćby do kultowej „Ściany” Pink Floydów. „We don’t need you education” zabrzmiało ze sceny, jak hasło do rozpoczęcia rewolucji. I rewolucja mentalności młodych ludzi się dokonała. Pokonali Fabrykę.
Było to jednak iluzoryczne zwycięstwo… przecież znajdą się następni, którzy będą chcieli w niej pracować. Sami będą prosić o to, aby stać się niewolnikami w zamian za garść srebrników, które pozwolą im zaspokoić podstawowe potrzeby. Na inne, jak choćby studiowanie dzieci, może już nie wystarczyć. I tak ten nasz świat się toczy. I już sami powoli przestajemy wiedzieć, czy jesteśmy producentami, czy tylko produktem.
Reżyseria: Dawid Żakowski, scenariusz – Katarzyna Fornalska, Dawid Żakowski, scenografia – Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych, kostiumy – Karolina Papiernik, Zauzanna Paduch, Grupa Aljeka, muzyka – Łukasz Rogowiecki, Konrad Bańburski, choreografia – Klaudia Cieślak, Julia Kieroń, Barbara Mońka.
Obsada: Dawid Rębowski (Maciek), Małgorzata Fornalska (Mela), Monika Rychwalska (Matka), Małgorzata Popławska (Megan), Katarzyna Fornalska (Dia), Dagmara Bukowska (Kosta), Antoni Kudelko (Lelek/Łowca Talentów), Amelia Rosa (Zoe/Piosenkarka), Zuzanna Paduch (Pola), Klaudia Cieślak (Róża), Maja Rychwalska (Lilka), Mateusz Witkowski (Wiktor), Natalia Janowska (Siostra Wiktora), Paula Szewczyk (Siostra Wiktora), Julia Kieroń (Tancerka), Barbara Mońka (Tancerka).
Tomasz Ertman
fot Tomasz Ertman