Strona główna Wyszogród Dyktando po raz czwarty

Dyktando po raz czwarty

902
0
PODZIEL SIĘ

WYSZOGRÓD W Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego odbędzie się czwarta edycja Nadwiślańskiego Dyktanda Wyszogród 2017. Organizatorami są Zespół Szkół oraz Starostwo Powiatowe w Płocku.
– Zabiegaliśmy jak zwykle o udział w dyktandzie znanego i lubianego profesora Jerzego Bralczyka – językoznawcy i jednego z największych autorytetów, jeśli chodzi o język polski – który od początku jest u nas honorowym gościem i przewodniczącym jury. Co roku przeżywamy stres, czy profesor tak bardzo zajęty i już nienajmłodszy człowiek da radę, ale jak na razie udaje się nam. W tym roku też zawita i jak zwykle udzieli nam wielu cennych porad – mówi Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.
Po emocjach pisania dyktanda co roku profesor Bralczyk jest oblegany, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, i samorządowców. To z racji tego, że jest uznanym autorytetem w zakresie języka.
– Przekazuje nam cenne uwagi i wytyka błędy, które choć powszechnie stosowane w życiu codziennym, są błędami językowymi. Profesor też przytacza zabawne anegdoty na temat znanych, polskich polityków i ich wpadek językowych. Te spotkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczą w nich nie tylko uczniowie z terenu naszej gminy, ale także z sąsiednich – dodaje dyrektor szkoły.
Dyktando obejmuje nie tylko uczniów, ale też chętnych do sprawdzenia swych językowych umiejętności nauczycieli i samorządowców.
W tym roku odbędzie się w czwartek, 6 kwietnia, o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wyszogrodzie. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 marca pod adresem: a.dabrowska.Iowyszogrod@wp.pl. Regulamin i karta zgłoszeń jest na stronie: www.zs-wyszogrod.pl

BN

Podpis. Profesor Jerzy Bralczyk na Dyktandzie Nadwiślańskim rok temu

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZnają patrona
Następny artykułNie ma bezmyślnej wycinki