Strona główna Edukacja DAR ZARZĄDU POWIATU DLA „OGRODNIKA”

DAR ZARZĄDU POWIATU DLA „OGRODNIKA”

964
0
PODZIEL SIĘ

W Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie, czyli popularnym „Ogrodniku”, w środę 29 marca odbyła się uroczystość przekazania cennego sprzętu geodezyjnego dla uczniów kształcących się w szkole w zawodzie technik geodeta. Uczniów i nauczycieli szkoły odwiedzili członkowie Zarządu Powiatu w osobach Jolanty Gonta – Starosty Sochaczewskiego oraz Tadeusza Głuchowskiego – Wicestarosty. Wręczyli oni uczniom odbiornik GPS Trimble R8 Model 2 GNSS.
Odbiornik satelitarny jest urządzeniem powszechnie stosowanym w praktyce geodezyjnej. Instrument Trimble GPS R8 jest nowoczesnym rozwiązaniem technologicznym, które zapewnia dużą wydajność pomiarów terenowych. Uczniowie będą mieli możliwość nauki obsługi sprzętu, który osiąga wysokie dokładności wyznaczania pozycji. Błąd RMS wyznaczenia współrzędnych sytuacyjnych dla pomiarów kinematycznych wynosi 10 mm + 1 ppm, a przy pomiarach statycznych osiąga wartości jeszcze mniejsze, rzędu 5 mm.
Wręczając cenny prezent przedstawiciele organu prowadzącego szkołę podkreślili troskę o potrzeby lokalnej oświaty, jej harmonijny rozwój.
– Zarządowi Powiatu bardzo zależy, by uczniowie naszych szkół nabywali wiedzę mając do dyspozycji jak najlepsze warunki pracy i odpowiednie pomoce dydaktyczne. Głęboko wierzę, że dzięki tym urządzeniom jeszcze bardziej podniesiecie swój poziom wiedzy i umiejętności z zakresu geodezji. Życzę Wam bardzo przyjemnej i efektywnej nauki, niech ten sprzęt służy jak najdłużej – zwracała się do uczniów starosta Jolanta Gonta.
Uczniowie – przyszli geodeci – wraz z Tomaszem Obrączką -dyrektorem ZSRCKU oraz kadrą pedagogiczną serdecznie podziękowali i obiecali efektywne wykorzystanie urządzenia w czasie zajęć praktycznych w terenie. W ten sposób uczniowie z klas geodezyjnych będą pracowali na najnowocześniejszym i w pełni profesjonalnym sprzęcie. Jego wartość szacuje się na około 80 tys. zł. – Zanim postanowiliśmy przekazać szkole to urządzenie, poddaliśmy go gruntownym testom serwisowym, które przeprowadzono w specjalnym laboratorium, a także w warunkach terenowych na poligonie testowym. Wyniki są bardzo pozytywne, zestaw spełnia normy dokładności przewidziane w specyfikacji dla tej klasy urządzeń, czego dowodem jest otrzymany certyfikat autoryzowanego serwisu – dodaje wicestarosta Tadeusz Głuchowski.
Warto podkreślić, że uroczystość przekazania sprzętu geodezyjnego odbyła się w niedawno odremontowanym skrzydle szkoły. Remont odbył się dzięki staraniom Zarządu Powiatu w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Jego efektem jest oddanie do użytku odnowionych pomieszczeń w tym klasopracowni. Dzięki współpracy przedstawicieli szkoły i Starostwa Powiatowego w Sochaczewie młodzież ucząca się w „Ogrodniku” korzysta z bardziej nowoczesnej bazy i wyposażenia dydaktycznego.
O szczegółach tej inwestycji napiszemy następnym razem.