Strona główna Sochaczew miasto Chodnikowe inwestycje w Sochaczewie

Chodnikowe inwestycje w Sochaczewie

1072
0
PODZIEL SIĘ
W tym roku wymianą i układaniem nowych chodników na terenie Sochaczewa zajmie się firma Agnes-Bud. I od razu, jak poinformował nas burmistrz Piotr Osiecki, dostała ona sześć zadań.
Pierwsze dotyczy remontu chodnika przy ul. Żeromskiego 37 o długości ok. 80 m (odcinek równoległy do ul. Niemcewicza). Po świętach nowy chodnik będzie układany też po prawej stronie ulicy Płockiej (jadąc w kierunku miejscowości Kąty), na odcinku między Gawłowską a istniejącym już chodnikiem przy Płockiej. Do uzupełnienia jest około 195 metrów kostki. W pobliżu, na ulicy Łowickiej, także układana będzie kostka.
Chodnikiem o długości 260-metrów dojdziemy od ulicy Gawłowskiej do Rolniczej, leżącej naprzeciw ulicy Lubiejewskiej. Szczególnie ta inwestycja powinna ucieszyć mieszkańców. Przypomnijmy, że ci od lat zabiegają u kolejnych władz miasta o budowę bezpiecznego przejścia wzdłuż Płockiej i Łowickiej w tym miejscu. Dodajmy, że chodnik miał być wybudowany w tym roku w ramach przebudowy skrzyżowania Płockiej i Łowickiej, ale wniosek miasta o dofinansowanie tej inwestycji z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych nie znalazł uznania w oczach komisji weryfikacyjnej. Burmistrz obiecał jednak mieszkańcom, że gdy tylko w budżecie miasta pojawią się wolne środki, to tak potrzebne przejście zostanie wybudowane. I tak się stanie. Podobnie stanie się z prośbą mieszkańców Boryszewa.
– W dzielnicy Boryszew zaplanowaliśmy wymianę bardzo zniszczonego chodnika przy ulicy Dywizjonu 303. Stare i połamane płyty betonowe zastąpi około 70 metrów kostki brukowej zaczynającej się przy ul. Łuszczewskich i biegnącej aż do dawnego Klubu Garnizonowego. Jesienią odbył się cykl otwartych spotkań z mieszkańcami wszystkich dzielnic. W Boryszewie   padła propozycja, by zająć się chodnikiem przy Dywizjonu 303, zatem spełniamy tę prośbę – mówi Piotr Osiecki.
Zmiany czekają także chodniki na ulicy 1 Maja, gdzie pracownicy firmy Agnes–Bud wejdą dwa razy. Najpierw, aby wymienić chodnik zaczynający się na wysokości Urzędu Miejskiego (obok młyna), wchodzący w osiedle, kończący się za blokami 9 i 9 a, obok placu zabaw dla dzieci. Z kolei w wakacje przeprowadzone będą znacznie poważniejsze prace. Na odcinku 1 Maja – między Bankiem Spółdzielczym a Sądem Rejonowym – budowlańcy zerwą asfaltowy chodnik, położą w jego miejsce kostkę brukową (2 metry szerokości), nieco zwężą jezdnię i dzięki temu powstaną 2,5metrowe zatoki postojowe. Dziś kierowcy zostawiają samochody wprost na chodniku, blokują przejście pieszym, dlatego docelowo piesi i samochody zostaną oddzieleni. Na koniec przebudowana zostanie zatoka postojowa przed blokiem 1 Maja 9.
UM Sochaczew/dot
Fot.: UM Sochaczew