Strona główna Teresin Auto dla strażaków

Auto dla strażaków

976
0
PODZIEL SIĘ

PAPROTNIA Znakomita informacja dla strażaków z Paprotni. Kwotę 100 tys. zł otrzymał samorząd gminy Teresin jako dotację na dofinansowanie zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym.
Auto wzbogaci wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni. Umowę na dotację ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego podpisał marszałek Adam Struzik, natomiast Gminę Teresin reprezentowali wicewójt Marek Jaworski i skarbnik Jadwiga Durczak.
W ramach Programu OSP 2017 do urzędu marszałkowskiego wpłynęło 81 wniosków na kwotę ponad 12 mln zł. Decyzją Radnych Województwa Mazowieckiego wsparcie trafi do 30 jednostek ochotniczych straży pożarnych, w tym do OSP Paprotnia.
– Strażacy wykonują bardzo odpowiedzialną pracę. Ratują ludzkie życie i dobytek, gasząc pożary czy usuwając skutki powodzi, dlatego muszą dysponować bardzo dobrym i sprawnym sprzętem, aby szybko reagować w chwili zagrożenia i móc skutecznie prowadzić wszystkie akcje ratownicze. Cieszę się, że po raz kolejny możemy im pomóc – zaznaczył marszałek Adam Struzik.
Z pewnością z decyzji o zakupie nowego auta cieszą się strażacy z Paprotni. To jedna z najprężniej działających jednostek OSP na terenie powiatu sochaczewskiego, należąca do struktur krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.
Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚpiewające sukcesy Erminowa
Następny artykułNietypowa akcja