Strona główna Edukacja „A jednak warto się uczyć”

„A jednak warto się uczyć”

935
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN. Pod taki hasłem w Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie odbywają się cykliczne spotkania z absolwentami tejże zasłużonej placówki. Tym razem mury szkoły odwiedziła Justyna Gałecka, która w uczniowskiej ławce zasiadała tu w latach 1997-2003. Aktualnie pracuje jako stewardesa w liniach lotniczych Emirates, a na co dzień mieszka w Dubaju. Odwiedzając Teresin, nie mogła zapomnieć o miejscu, z którym łączy jej wiele ciepłych wspomnień.
Podczas spotkania opowiadała m.in. o przeprowadzce do nowego budynku szkoły, gdy była w V klasie i dzieliła się radością z możliwości uczenia się w tak pięknym otoczeniu, wspominała nauczycieli, szczególnie swoją wychowawczynię i nauczyciela matematyki Marię Kosińską. W drugiej części rozmowy mówiła o swojej wyjątkowej pracy w branży lotniczej. – Uczcie się języków obcych, przykładajcie do nich wielką uwagę, bo dziś, ich znajomość jest konieczna do uzyskania pracy, szczególnie jeśli chodzi o pracę międzynarodową – apelowała do dzieci przesympatyczna absolwentka szkoły.
Spotkanie z Justyną Gałecką obfitowało też w mnóstwo interesujących sytuacji. Dzieciom bardzo spodobały się praktyczne ćwiczenia dotyczące ewakuacji samolotu Boeing 777. Natomiast z uwagi, że ich gość ze względu na swą pracę, zwiedził około 80 miast w 47 krajach świata, nie zabrakło też krótkiej lekcji geografii, podczas której uczniowie odgadywali miasta i budowle ze zdjęć prezentowanych przez panią Justynę.
– Pomysł takiego spotkania to bardzo interesująca forma zaszczepiania w młodych ludziach chęci rozwoju i pracy, by realizować swoje marzenia, a tym samym przekonać, że jednak warto się uczyć – przyznają nauczyciele teresińskiej szkoły.
– Ja też zostanę kiedyś pilotką! – z rozbrajającą szczerością przyznała za to jedna z małych uczennic. Było zatem zabawnie, ale i edukacyjnie, bo przecież naprawdę warto się uczyć. Przyklaskujemy tego typu inicjatywom SP Teresin i już czekamy na kolejne spotkania z jej ciekawymi absolwentami.
Marcin Odolczyk