Strona główna Sport Sezon zakończyli porażką

Sezon zakończyli porażką

24
0

Sochaczewscy koszykarze to nadal drużyna na dorobku. W minionym sezonie wystartowali w Mazowieckiej Lidze U-16. W pierwszej rundzie wygrali zaledwie jeden mecz. Zajęli ostatnie miejsce w tabeli i w drugiej rundzie toczyli mecze o miejsca 7-14.

Obóz zimowy znacznie poprawił grę Basketu. Grając w grupie „słabszej”, zwyciężyli cztery razy i ostatecznie zajęli czwarte miejsce (dziesiąte na Mazowszu). Niestety ostatni mecz sezonu został przegrany.

Nic na to nie wskazywało. W pierwszej kwarcie podopieczni Adama Hilchena zagrali pewnie i skutecznie. Dało im to osiem punktów przewagi. Kolejne trzy dołożyli w drugiej kwarcie. Często tak bywa, że trzecia kwarta decyduje o końcowym wyniku. Tak też stało się i tym razem.

Mocno rozluźnieni wysokim prowadzeniem sochaczewianie zaczęli seryjnie popełniać błędy i w ataku, i w obronie. Rywale, tak jakby na to czekali. Uporczywie gonili gospodarzy i na cztery minuty przed końcem trzeciej odsłony wyszli na prowadzenie.

Ostatnia kwarta była pokazem chaotycznych zagrań obydwu drużyn. Basket kilka minut przed końcem dwukrotnie doprowadził do remisu i wydawało się, że ma rywali na widelcu. Niestety pudłowali z dobrych pozycji. Fakt ten kilka razy wykorzystali koszykarze ze stolicy, którzy przeprowadzili skuteczne kontrataki.

Basket przegrał ostatni mecz w sezonie. Teraz pozostał czas na intensywne treningi i podnoszenie umiejętności w koszykarskim rzemiośle.

UKS MOSiR Basket Sochaczew – La Basket Warszawa 57:61 (15:7, 17:14, 11:25, 14:15)

Marcin Kubiak (19), Jakub Godosz (16), Oskar Orlicki (11), Adam Jusiński (5), Adam Zwierz (3), Edward Hilchen (2), Miłosz Milczarek (1), Aleksander Pawłowski, Paweł Kołodziejczak, Wiktor Michurski, Kacper Kuczma, Juliusz Hilchen, Bartosz Wasilewski, Michał Myczka