Strona główna Sport EKSPERYMENT SIĘ NIE POWIÓDŁ

EKSPERYMENT SIĘ NIE POWIÓDŁ

65
0

PIŁKA NOŻNA IV Liga Mazowiecka Nie od dziś wiadomo, że Mazovia w tym sezonie to bardzo mocna drużyna, która ma chęć na awans. Jednak passa zwycięstw Bzury dawała cień szansy na korzystny wynik w Chodakowie. Zwłaszcza, że jesienią biało-zieloni zremisowali w Mińsku Mazowieckim 1:1.
Jakież było zdziwienie kibiców, gdy zobaczyli na boisku swoją ukochaną drużynę w bardzo mocno eksperymentalnie zestawionym składzie. Trener Juliusz Kruszankin przesunął Adriana Biniendę do pomocy, a jego miejsce w obronie zajął Maciej Pater. Manewr ten okazał się nietrafiony. Defensywa gospodarzy grała bardzo niepewnie i już w 5. minucie Bzura straciła pierwszego w rundzie rewanżowej ligowego gola. Do końca pierwszej połowy chodakowska obrona grała po prostu słabo, popełniając proste błędy. Nic ciekawego nie działo się także w ataku. Gospodarze oddali na bramkę rywali tylko jeden słaby strzał. Rywale mogli prowadzić znacznie wyżej. Na szczęście forma bramkarza Sebastiana Kotlarskiego jest nadal wysoka.
Po przerwie trener dokonał kilku zmian oraz powrócił do ustawienia, które do tej pory dawało pozytywny efekt. Na boisku zrobiło się znacznie ciekawiej. Gospodarze częściej przebywali pod bramką Mazovii. Nie potrafili tego wykorzystać. Blisko strzelenia wyrównującego gola był Maciej Pater. Do szczęścia zabrakło kilku centymetrów. W odpowiedzi rywale wyprowadzili dynamiczną kontrę. Piłka trafiła do piłkarza znajdującego się na spalonym. Sędzia nie zauważył tego faktu i goście strzelili drugiego gola.
Chwilę później Bzura ponownie miała swoje okazje. Najpierw – po strzale Kamila Bartosiewicza – piłkę z pustej bramki wybił jeden z obrońców. Piłkę dobijał Kamil Stencel. Futbolówka zamiast do siatki trafiła w słupek. Czara goryczy przepełniła się kwadrans przed końcowym gwizdkiem. Jeden z rywali trafił w piłkę … ręką i sędzia musiał podyktować rzut karny. Z wapna strzelił Kamil Stencel. Bramkarz Mazovii wyczuł intencję naszego napastnika. Sparował piłkę, która uderzyła w poprzeczkę i wyszła w pole.
W tym momencie z naszych piłkarzy zeszła wiara w uzyskanie korzystnego wyniku. Rywale spokojnie „dowieźli” zwycięstwo do 90. minuty i z tarczą wrócili do swoich domów. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość drużynie z Mińska Mazowieckiego. Stanowiła ona ekipę lepszą od Bzury w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. W zespole gości bardzo dobrze zagrał Łukasz Puciłowski, który jest wychowankiem Unii Boryszew (rocznik 1988). Piłkarz ten w swojej karierze bronił między innymi barw Cracovii Kraków w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.
Za tydzień Bzura otrzyma punkty walkowerem, gdyż Tęcza Łyse wycofała się z rozgrywek. Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają w Chodakowie (piątek, 14 kwietnia, godzina 16.00). Rywalem będą Czarni Węgrów. Spotkanie to będzie miało olbrzymi ciężar gatunkowy, gdyż rywale, podobnie jak biało-zieloni walczą o trzymanie w czwartej lidze.
Bzura Chodaków – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:2 (0:1)
0:1 Michał Bondar (5′)
0:2 Jewhen Romanow (52′)
skład: Sebastian Kotlarski – Patryk Szewczyk, Maciej Pater (68′ Kamil Kacprzak), Tony Chukwuemeka, Michał Kowalski (63′ Tomasz Oziemblewski), Kamil Bartosiewicz, Adrian Binienda, Jarosław Stencel (76′ Patryk Żakowski), Przemysław Więczek, Kamil Stencel, Tomasz Oliwa (46′ Adam Niemyjski)