Strona główna Kultura Zaproszenie dla artystów niesfornych

Zaproszenie dla artystów niesfornych

762
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN Znany jest już termin tegorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Niesfornych. Szesnasta edycja Galimatias zaplanowana jest na 6 i 7 października. Jednak już teraz Teresiński Ośrodek Kultury przyjmuje zgłoszenia do udziału w tej prestiżowej imprezie teatralnej. Zapisy potrwają do 20 sierpnia.
– Przegląd przeznaczony jest dla wszystkich teatrów nieinstytucjonalnych, które mają coś do powiedzenia na temat otaczającej nas rzeczywistości. Zapraszamy zarówno tych utytułowanych licznymi nagrodami, jak i tych początkujących. Liczymy na różnorodność form i pomysłów – teatry słowa, tańca, musicale, kabarety, teatry uliczne, teatry stare i młode, śmieszne i poważne – mówi Katarzyna Rospędowska, szef artystyczny imprezy, i dodaje – Zapraszamy zarówno tych, którzy mówią własnym językiem, jak i tych, którzy korzystają z inspiracji innych autorów. Chcemy integrować środowisko offowych zespołów teatralnych, inspirować się nawzajem, rozśmieszać i intrygować.
Wiadomo też, że do 6 września organizator, którym jest Teresiński Ośrodek Kultury, poinformuje o przebiegu wstępnej kwalifikacji. Z kolei do 10 września zespoły będą mogły zgłaszać swoje sugestie dotyczące harmonogramu imprezy, a ostateczny program przeglądu będzie dostępny około 15 września.
Przypomnijmy, w ubiegłorocznej edycji nagrodę Grand Prix „Galimatiasu 2016” otrzymali artyści z Teatru Przebudzeni z Ostródy za spektakl „Szatnia”. W komisji konkursowej zasiedli wówczas m.in. aktor teatralny i filmowy Krzysztof Kiersznowski oraz założycielka Teatru Młyn Natalia Fijewska-Zdanowska.
Marcin Odolczyk