Strona główna Nowa Sucha Zamknęli fabryczkę bimbru

Zamknęli fabryczkę bimbru

1011
0
PODZIEL SIĘ

MIZERKA Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wraz z funkcjonariuszami posterunku policji w Nowej Suchej weszli w środę, 1 marca, na teren jednej z posesji w miejscowości Mizerka. Mundurowi zamknęli tam małą fabryczkę bimbru oraz jej właściciela, 33-letniego mieszkańca gminy Nowa Sucha.
W trakcie przeprowadzonego przeszukania pomieszczeń gospodarczych policjanci ujawnili i zabezpieczyli wieżę destylacyjną, palnik, zacier oraz około 30 litrów gotowego produktu. Dodatkowo znaleźli też produkt, który jeszcze nie został przefiltrowany, drożdże, zapachy oraz przedmioty mogące świadczyć o wprowadzaniu gotowego wyrobu do obrotu.
Aparaturę do domowej produkcji alkoholu etylowego, składniki oraz gotowy produkt został zabrany. 33-latkowi, który zajmował się produkcją bimbru, policjanci przedstawili zarzut z artykułu 65 oraz z artykułu 12 Ustawy o wyrobie spirytusu, wyrobie i rozlewie wyrobów spirytusowych oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat, bądź obydwie kary łącznie.
BN
Fot. KPP Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOGRÓD SASKI NA CMENTARZU
Następny artykułWjechał w słup