Strona główna Chodaków Zamieszanie na rondzie w Chodakowie

Zamieszanie na rondzie w Chodakowie

1082
0
PODZIEL SIĘ
To miała być szybka i pokazowa budowa. Tym bardziej, że jej wykonawcą jest międzynarodowy potentat budowlany firma Skanska. Okazało się jednak, że budowa ronda na skrzyżowaniu ulicy Chodakowskiej z Mostową i Wyszogrodzką nie zakończy się w najbliższym czasie.
Przewidujemy, że odbiory końcowe inwestycji zostaną wykonane dopiero w kwietniu – poinformowała nas Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Jak dodała, powodem opóźnienia zakończenia prac związanych z przebudową jednego z najważniejszych skrzyżowań w Sochaczewie są problemy z uszczelnieniem szczelni pomiędzy jezdnią a torowiskiem kolejki wąskotorowej. Muszą być one wypełnione specjalnymi żywicami. A tych nie da się położyć przy obecnych temperaturach. Do tego pozostało jeszcze wykonanie oznakowania poziomego, którego także nie można zrobić w tych warunkach atmosferycznych.
To wszystko powoduje, że co prawda rondo jest przejezdne, ale nie jest jeszcze odebrane. Co z kolei oznacza, że do czasu zakończenia prac, czyli przez okres całej zimy za bezpieczeństwo na nim odpowiada nie MZDW – ale firma Skanska. To do jej obowiązków będzie należało usuwanie śniegu oraz gołoledzi nie tylko z samego ronda, ale również z fragmentu ulicy Wyszogrodzkiej – od skrzyżowania z Powstańców Warszawy do skrzyżowania z ulicą Chodakowską.
Przypomnijmy, że prace związane z modernizacją ulicy Wyszogrodzkiej na tym odcinku oraz budową ronda rozpoczęły się w lipcu 2016 roku. A inwestycja miała zostać zakończona w październiku tego roku. Potem termin zakończenia prac był wielokrotnie przesuwany ze względu na konieczność usuwania przez wykonawcę usterek. Należy mieć tylko nadzieję, że nowy, ostateczny termin wyznaczony przez MZDW firmie Skanska zostanie tym razem dotrzymany.
Jerzy Szostak
Fot. Janusz Szostak