Strona główna Iłów Załusków zyskał nie tylko komputery

Załusków zyskał nie tylko komputery

1069
0
PODZIEL SIĘ
Miła uroczystość miała miejsce w ostatni poniedziałek stycznia (30.01) w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym „Dom na Szlaku” im. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie. Oto, dzięki inicjatywie ministra Macieja Małeckiego, sekretarza stanu w Kancelarii Premiera, ośrodek wzbogacił się o w pełni wyposażoną pracownię komputerową.
„Dom na Szlaku” zyskał 10 jednostek komputerowych wraz z monitorami, 10 biurek, 6 małych szaf i 4 duże, 6 nadstawek na szafy oraz 15 krzeseł. Ofiarodawcą był Polski Holding Obronny, spółka handlowa z ponad 40-letnim doświadczeniem w obrocie specjalnym, organizacji produkcji oraz prowadzeniu skomplikowanych wieloletnich programów strategicznych z zakresu modernizacji lub dostaw systemów uzbrojenia dla polskiej armii oraz na eksport.
Przebywające w ośrodku w Załuskowie dziewczęta mogą zatem korzystać z wysokiej jakości sprzętu, który z pewnością pozytywnie wpłynie na ich kształcenie w zakresie informatyki i szeroko pojętej wiedzy z zakresu wykorzystania nowych technologii w codziennym życiu.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie pana osoby w ten projekt, życzliwość i bezinteresowną pomoc w zdobyciu tak ważnych środków dydaktycznych dla naszej jednostki, które podniosą jakość kształcenia – dziękowała ministrowi Maciejowi Małeckiemu Agnieszka Ambroziak, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Do podziękowań dołączyła także obecna na spotkaniu Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji. W przekazaniu sprzętu wzięły też udział – Wanda Dragan, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Bożena Samson, radna powiatowa, a także przedstawicielki samorządu gminy Iłów.
Jak przyznał minister Małecki, bardzo cieszy go, że w ten sposób przy życzliwości Polskiego Holdingu Obronnego mógł współpracować przy tym projekcie: – Jestem pewien, że ten sprzęt będzie tu bardzo dobrze wykorzystywany, a Wasze podopieczne będą czerpały wiele radości z jego użytkowania – mówił minister.
W kuluarach mówiło się, iż otrzymany sprzęt to nie koniec pomocy dla MOW Załusków, bo niewykluczone, że współpraca z Polskim Holdingiem Obronnym w niedalekiej przyszłości może przynieść kolejne wsparcie dla projektów Załuskowa. Tego z pewnością dyrekcji, całej Radzie Pedagogicznej i wychowankom bardzo życzymy.
Starostwo Powiatowe w Sochaczewie