Strona główna Edukacja Zabawa w teatr

Zabawa w teatr

907
0
PODZIEL SIĘ
ZAŁUSKÓW O tym, że można resocjalizować przez sztukę, wiemy od dawna, dlatego wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” w Załuskowie, w ramach twórczej resocjalizacji, biorą udział w zajęciach teatralnych. Dzięki temu mają możliwość wyrzucenia z siebie emocji i przy okazji pokazania się w innym, lepszym świetle.
Ostatnio grupa dziewcząt, pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – Marianny Włodarczyk i pedagog – Anny Sadzyńskiej, przygotowała spektakl według baśni H. Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Jego premiera odbyła się na początku lutego podczas noworocznej choinki.
Natomiast 9 lutego do MOW przyjechały dzieci ze szkół podstawowych w Brzozowie i Iłowie, by obejrzeć tę baśń. Okazało się, że małym widzom spektakl bardzo się spodobał. Prosiły o następne przedstawienia i deklarowały, że chętnie jeszcze przyjadą do MOW.
Na zakończenie nie obeszło się bez zdjęć z aktorkami, jak w prawdziwym teatrze. Następne spotkanie z młodymi widzami już po feriach. Tym razem na zaproszenie odpowiedziały dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Słubicach.
MW