Strona główna Edukacja Wyszogrodzianka najlepsza w powiecie

Wyszogrodzianka najlepsza w powiecie

937
0
PODZIEL SIĘ

W tegorocznej edycji konkursu o Nagrodę Starosty Płockiego „Kwiat Powiatu” Justyna Stalczewska, uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego w Wyszogrodzie otrzymała statuetkę w kategorii Animator Kultury. O jej sukcesie poinformowano radnych na sesji Rady Gminy i Powiatu Wyszogród 22 lutego. Osobne podziękowania od samorządowców przekazane zostaną na kolejnej sesji.

– Justyna jest dumą naszej szkoły. Swoją nienaganną postawą, ogromną skromnością oraz wielką pokorą do własnych osiągnięć udowodniła, że jest postacią pozytywną, zasługującą na wszelkie wsparcie dla jej poczynań. Przewyższa w znacznej mierze swoich rówieśników uzdolnieniami muzycznymi, ale jednocześnie potrafi swoich kolegów zainspirować twórczo. Jako uczennica, Justyna jest bardzo zaangażowana w życie szkoły, uczestniczy we wszystkich ważniejszych imprezach, na przygotowania niejednokrotnie poświęcając wiele swojego prywatnego czasu. Ma opinię artystki wyróżniającej się oryginalnością i twórczym podejściem do zagadnień związanych z muzyką. Ma też wyjątkowy słuch muzyczny, szczyci się nieprzeciętnym poczuciem rytmu i szczególną łatwością rozumienia i wyrażania muzyki. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku w klasie akordeonu. Jest jednak wirtuozem nie tylko tego instrumentu, bowiem potrafi też tworzyć poruszające utwory dzięki klawiszom i gitarze. Do tego ma piękny głos o czystej barwie. Jest świetnie zapowiadającym się muzykiem i kompozytorem młodego pokolenia – tak o młodej artystce wypowiada się Joanna Misiakowska, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.
Do sukcesów nastolatki można zaliczyć każdorazowy udział w koncertach podczas corocznych obchodów Dni Wisły w Wyszogrodzie, Festiwalu Piosenki Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego w Gimnazjum w Słupnie, w konkursie „Muzyka Fryderyka Chopina” Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach oraz oprawach wszystkich uroczystości szkolnych.
Nastoletnia artystka jest pierwszym i najważniejszym twórcą muzyki i akompaniatorem uczniów w Chórze Szkolnym i grupie artystyczno-wokalnej działającej przy Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie pod kierunkiem Huberta Więckowskiego i Katarzyny Kamińskiej. Ostatnie laury Justyny to I miejsce w Przeglądzie Piosenki Gminnej z okazji Dni Małej Wsi, gdzie zaaranżowała piosenkę „Miasteczko cud” Agnieszki Osieckiej oraz III miejsce w Konkursie Piosenki Filmowej „Jeśli potrafisz wskakuj na afisz” organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Płocku, gdzie przedstawiła własną aranżację utworu Krzysztofa Komedy.
– Doceniono ją za całokształt dokonań, bo ta niezwykła dziewczyna ma ich na koncie bardzo wiele. Poza wspomnianymi sukcesami jest też niezwykle pracowitą i sumienną osobą. Jest wyjątkowo pilna, systematyczna i zdyscyplinowana i to na każdym kroku. Również w nauce. Przez trzy lata dała się poznać jako jedna z najlepiej uczących się – dodaje dyrektor Misiakowska.
Jednym z ważniejszych jej osiągnięć było zaaranżowanie i wykonanie oprawy muzycznej do uroczystości upamiętniającej katastrofę radzieckiego samolotu P2 pod Wyszogrodem, podczas II Wojny Światowej.
To dzięki pomysłom muzycznym Justyny powstała ścieżka dźwiękowa do spektaklu profilaktycznego ,,Smak obłędu”, prezentowanego e czasie „Dni Wisły”.
Bogumiła Nowak
Fot. ZS Wyszogród