Strona główna Teresin Wyróżniona przez ministra

Wyróżniona przez ministra

845
0
PODZIEL SIĘ

TERESIN – Panie są filarami służb podległych MSWiA, dziękuję Paniom, za łączenie służby z domowymi obowiązkami i realizacją swoich pasji, życzę Wam kolejnych sukcesów – mówił minister Mariusz Błaszczak podczas spotkania z funkcjonariuszkami służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji w dniu 8 marca br. w gmachu resortu.
Wśród wyróżnionych przez szefa MSWiA była również policjantka z Teresina. st. post. Anna Opęchowska-Ciak – dzielnicowa z teresińskiego Posterunku Policji, to inicjatorka i organizatorka „Niebieskiej gwiazdki” – akcji charytatywnej, podczas której od kilku lat zbierane są dary dla najbardziej potrzebujących z okolic Teresina. Jest także laureatką trzeciego miejsca w konkursie na Najpopularniejszego Dzielnicowego Roku.
– To było bardzo miłe zaskoczenie dla mnie, że dostałam zaproszenie od ministra Mariusza Błaszczaka na spotkanie, jako jedna z pięciu policjantek z całej Polski, więc tym bardziej poczułam się zaszczycona. Minister złożył wszystkim funkcjonariuszkom, a były też dziewczyny z BOR-u, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, życzenia z okazji Dnia Kobiet i osobiście wręczył każdej z nas kwiaty i tablice z grawerem. Z każdą z nas chwilę porozmawiał. Zaskoczyło mnie, iż wiedział, że jestem dzielnicową z Teresina i podziękował mi za działalność charytatywną – mówi st. post. Anna Opęchowska-Ciak.
Marcin Odolczyk
Fot. Policja