Strona główna Sochaczew miasto Wspomnienia po feriach

Wspomnienia po feriach

792
0
PODZIEL SIĘ

SOCHACZEW Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie i jej miejskie oddziały, podsumowała zimowy wypoczynek dzieci i zorganizowane dla nich imprezy. Nie najlepsza aura sprawiła, że imprezy cieszyły się sporym powodzeniem.
W trakcie spotkań „Akcja zima” dzieci uczestniczyły w lekcjach angielskiego, zajęciach plastyczno-literackich, w trakcie których powstały niezwykle oryginalne kartki. Ponadto, wraz Włodzimierzem Politowskim – prowadzącym „Koło Małych Astronomów”, mogli dyskutkować o kosmosie i patrzeć w mapy zimowego nieba oraz obserwować zjawiska na nim zachodzące. Nie zabrakło też zajęć profilaktycznych, dotyczących bezpieczeństwa w sieci, co miało związek z obchodzonym w Europie Dniem Bezpiecznego Internetu. Na koniec pierwszego tygodnia dzieci – pod okiem Zofii Szydełko – poznawały sztukę składania papieru, czyli origami. Wyczarowywały z kartek m.in. przebiśniegi, kotki, serduszka i wiatraczki.
Kolejny tydzień ferii upłynął na poznawaniu map wskazujących drogę do najodleglejszych zakątków świata i spotkaniu z książką podróżniczą „Nela Mała Reporterka”. Z kolei na zajęciach technicznych powstawały wielobarwne makaty oraz Zamki Królowej Śniegu. Ale zajęcia były nie tylko w samej bibliotece. Pracownicy biblioteki przygotowali wycieczkę do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.
Tradycyjnie były też gry stolikowe, czytanie bajek, opowiadań, fragmentów książek oraz zabawy z Internetem.
BN
Fot. MBP Sochaczew