Strona główna Powiat WOLONTARIUSZE PO PRZESŁUCHANIACH

WOLONTARIUSZE PO PRZESŁUCHANIACH

905
0
PODZIEL SIĘ

Młodzi, zdolni, pełni empatii i życzliwości dla słabszych, doskonale rozumiejący znaczenie takich słów jak pomoc, poszanowanie i godność – to tegoroczni kandydaci do konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Za nami przesłuchania do kolejnej, 11 edycji Sochaczewskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków.
Przesłuchania młodych wolontariuszy z powiatu sochaczewskiego odbyły się tradycyjnie w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie w piątek, 16 marca. Laureatów poznamy 29 marca, podczas uroczystej gali w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie. Poznamy wówczas uczniów, którzy z potrzeby serca pomagają innym ludziom zmieniać świat na lepszy, głownie tym słabszym, schorowanym. W szkołach organizują różne zbiórki, loterie, pomagają podopiecznym ośrodków czy zwierzętom w schronisku, przychodzą z pomocą młodszym np. w odrabianiu lekcji.
W tym roku komisja konkursowa, składająca się z przedstawicieli lokalnych samorządów otrzymała 34 zgłoszenia, w tym od 8 grup, łącznie to około 90 osób działających na terenie powiatu. Wśród uczestników przesłuchań w tym roku byli m.in. uczniowie z Młodzieszyna, Sochaczewa, Teresina, ZS CKP, ZS im. J. Iwaszkiewicza, ZSO czy ZS RCKU oraz z Zespołu Szkół w Kozłowie Biskupim i Wyczółek. Była też żeńska grupa z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie, a także młodzież zgłoszona przez MOPS Sochaczew, bibliotekę w Rybnie czy Szlachetną Paczkę. Organizatorami sochaczewskiej powiatowej edycji konkursu jest Lokalny Komitet Organizacyjny, konkurs wspierają też finansowo i organizacyjnie Urząd Miasta Sochaczew oraz Starostwo Powiatowe, które m.in. funduje bilet wraz z pobytem dla laureata i jego opiekuna na ogólnopolską edycję „Ośmiu Wspaniałych”. Nagrody fundują też wójtowie gmin i prywatni sponsorzy.
Starostwo Powiatowe
w Sochaczewie