Strona główna Sochaczew miasto Więcej pieniędzy na drogi

Więcej pieniędzy na drogi

834
0
PODZIEL SIĘ
Jak już informowaliśmy wniosek sochaczewskiego samorządu o dofinansowanie remontu ulicy Płockiej nie znalazł uznania wojewody mazowieckiego. Oznacza to, że inwestycja nie otrzyma dofinansowania i nie zostanie zrealizowana w tym roku. Ale i jest dobra informacja z tym związana.
Otóż jak zapewnia burmistrz Piotr Osiecki, pieniądze odłożone w tegorocznym budżecie na remont ulicy Płockiej, czyli 1,5 miliona złotych Urząd Miejski chce przeznaczyć remonty w ramach programu „Drogi zamiast błota”.
– Pod koniec stycznia odbędzie się sesja rady miasta. Zaproponuję radnym, aby kwotą 1,5 miliona wesprzeć program „Drogi zamiast błota”. To sprawi, że następnych kilka osiedli odczuje znaczną poprawę stanu dróg – mówi burmistrz.
Dodajmy, że w minionym roku, gdy jednocześnie prowadzono prace na dwóch rondach w Chodakowie i przy Żyrardowskiej oraz na moście na Bzurze, część mieszkańców skarżyła się na paraliż drogowy. W tym roku, po odłożeniu na bok prac na Płockiej, nie powinno dojść do podobnych sytuacji, choć i tak poważne remonty prowadzone będą w kilku punktach miasta. 2017 rok, to remont ulicy Trojanowskiej, odcinka ul. 15 Sierpnia od granic miasta do jej skrzyżowania z Inżynierską i Kościńskiego, budowa nowego mostu na Pisi oraz generalna przebudowa ulicy Chodakowskiej.
UM/dot